ARCHIWUM

Takich mocnych zrzutów PiS się nie spodziewał. Środowiska katolickie nie zostawiły na partii suchej nitki. Poszło o…

"Polska przeżyła Czarną Rewolucję przeciw podstawom ładu moralnego, którego najważniejszym nakazem jest ochrona życia najsłabszych" – uznali członkowie Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. "Obecna władza przyzwoliła na przestępstwo" – oskarżają zrzeszone w Radzie środowiska katolickie.

Przedstawiciele środowisk katolickich w przyjętej kilka dni temu deklaracji "Wobec rewolucji przeciw życiu i rodzinie" odnieśli się do wydarzeń ostatnich miesięcy ws. prawnej ochrony życia. "Nasz kraj przeżył Czarną Rewolucję przeciw podstawom ładu moralnego. Jego najważniejszy nakaz – ochrona życia najsłabszych (…) jest w swej istocie potwierdzony w ustawodawstwie Rzeczypospolitej. Polskie prawo nie dopuszcza zabicia dziecka tylko dlatego, że dziecko to żyje w »niechcianej ciąży« (…)" – czytamy w deklaracji.Jak podkreślili jej autorzy "hasła Czarnej Rewolucji stanowiły otwarty atak na prawny dorobek niepodległej Polski w zakresie ochrony życia".

 

 

"Żaden z przedstawicieli władz nie przypomniał organizatorom manifestacji otwarcie chwalącym przestępczość aborcyjną, że pochwalanie przestępstwa samo w sobie stanowi przestępstwo" – oświadczyli przedstawiciele środowisk katolickich.

 

 

W ich ocenie obecna władza nie reagowała na ataki na prawo, a przywódcy PiS, partii rządzącej, również nie podjęli żadnej poważnej polemiki z rzecznikami "prawa do aborcji".

 

 

"Partia regularnie przeprowadzająca masowe demonstracje uliczne – tym razem trzymała swoich zwolenników w domach. Władze uparcie kwalifikowały prawo do życia jako światopoglądową kwestię (subiektywnego) sumienia, nie przypominając ani razu, że poparcie tego prawa do kwestia powinności wszystkich obywateli i każdej partii. Zamiast tego zażądano »moralnej dyscypliny« w wykonywaniu partyjnej decyzji o usunięciu niechcianej ustawy z prac Parlamentu" – zaznaczono w deklaracji.

 

 

Zdaniem przedstawicieli środowisk katolickich, rządzący odrzucili projekt Stop Aborcji, choć mogli w wieloetapowych pracach ustawodawczych korygować wszystkie jego szczegółowe rozwiązania. Nie wykazały się również większą lojalnością wobec utrzymującej stały kontakt z PiS Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Członkowie Rady zaapelowali do PiS o niezwłoczne podjęcie "normalnych prac ustawodawczych" nad projektem PFROŻ skierowanym do komisji ds. petycji. "Projekt ten, który sejmowa Komisja Petycji ma możliwość i pilnie powinna skierować do laski marszałkowskiej, zamiast do prac ustawodawczych został skierowany do zaopiniowania przez rząd" – piszą autorzy deklaracji i dodają: "Ta decyzja jest kompletnie niezrozumiała w świetle październikowego oświadczenia pani premier, że »rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad żadnym prawem zmieniającym ustawodawstwo aborcyjne w Polsce«".

 

"Zupełnie więc niezrozumiałe jest dlaczego (…) Parlament odsuwa ją w stronę niezainteresowanego działaniem rządu. Oczekujemy przerwania tych niezrozumiałych działań i podjęcia nad projektem PFROŻ normalnych prac ustawodawczych" – zaapelowała Rada.

 

 

 

"Narodowa Rada Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego przypomina raz jeszcze, że prawo do życia nie jest jakimś wygórowanym postulatem moralnym, udoskonalającym dobre życie społeczne, ale stanowi konieczny warunek dobra wspólnego, podobnie jak suwerenność Rzeczypospolitej, prawo własności czy wolność opinii publicznej. Żadna odpowiedzialna władza i żaden rząd nie może powiedzieć, że nie zajmuje się tymi problemami" – podkreślono w deklaracji.

 

W Narodowej Radzie ChKS uczestniczą przedstawiciele aktywnych społecznie środowisk chrześcijańskich, jej członkami są między innymi Paweł Milcarek (redaktor naczelny "Christianitas"), Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (dyrektor zarządzająca Citizen Go), Marek Jurek (prezes Prawicy Rzeczypospolitej), Jakub Bałtroszewicz (sekretarz generalny Europejskiej Federacji "Jeden z Nas"), Kaja Godek pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" w 2013, Cezary Mech (wiceminister finansów 2005–2006), Waldemar Wasiewicz (Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza), Lech Łuczyński (prezes Fundacji Życie i Rodzina).

 

 

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! Po tylu latach IPN weźmie się za zbrodnie NKWD na Polakach

Redakcja malydziennik

Mordercy żartują ze swoich ofiar. Tak wypacza się sumienie aborterów…

Redakcja malydziennik

Zbawienie bez krzyża jest iluzją. To najwyżej pomysł szatana

Redakcja malydziennik
Ładuję....