ARCHIWUM

Taka zmiana po raz pierwszy od 100 lat. Chyba że Trump zmieni zdanie i …

Wiele wskazuje na to, że przyszły prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym lokatorem Białego Domu od ponad 100 lat, który nie będzie miał żadnego domowego zwierzątka – pisze brytyjski "Daily Mail" w wydaniu internetowym ("MailOnline").

Jeśli Trump nie sprawi sobie kota czy psa, to będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Jacksona (rządził w latach 1829–1837), który nie będzie mieć w Białym Domu żadnego czworonoga – konstatuje brytyjski dziennik.

 

Prezydent Harry Truman zasłynął powiedzeniem: "Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, kup sobie psa".Barack Obama sprawił swojej rodzinie dwa portugalskie psy wodne: Bo i Sunny. Terrier szkocki prezydenta George’a W. Busha Barney miał swoją własną stronę internetową i biegał po Białym Domu z kamerą przymocowaną do obroży i nazywaną "Barneycam". Z czasem Bush junior dokupił Barneyowi towarzyszkę, którą nazwano Miss Beazley. Ulubieńcem prezydenta Billa Clintona był czekoladowy labrador Buddy.

 

Jak przypomina "MailOnline", psy tak bardzo "poprawiają i łagodzą" wizerunek prezydentów, że często ich głównym zajęciem jest pozowanie ze swym panem do zdjęć. 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Rodzina ostro krytykuje kampanie Marine Le Pen. ZOBACZ DLACZEGO?

Redakcja malydziennik

Lewacy do lamusa? Młodzież nie identyfikuje się z postulatami lewej strony sceny politycznej

Redakcja malydziennik

Od pełnoletności nie tylko alkohol i papierosy, ale także…

Redakcja malydziennik
Ładuję....