CYWILIZACJA

Tak źle jeszcze nie było. Śmiertelność Polaków wzrasta DRASTYCZNIE

Drastycznie wzrasta śmiertelność Polaków – takie alarmujące dane przynosi nowy raport Głównego Urzędu Statystycznego. GUS porównał niedawno liczbę zgonów z lat 2016 i 2017 i okazało się, że tylko w styczniu tego roku zmarło aż o 1/3 ludzi więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Z przedstawionych przez GUS danych wynika, że w styczniu 2016 r. łączna liczba zgonów sięgnęła 33 tys. To dużo, ale jeszcze gorzej było rok później. W styczniu 2017 r. zmarło aż 44 tys. 400 osób. To aż o 35 proc. więcej!

 

Gorzej jest również, gdy weźmiemy pod lupę dane z szerszego okresu. Łącznie w pierwszym półroczu 2017 r. liczba zgonów zwiększyła się o 7 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Oznacza to, że dziennie umiera aż o 75 Polaków więcej niż 12 miesięcy temu. 

 

Gdzie leżą przyczyny tak drastycznego wzrostu? Najwięksi winowajcy, którzy odpowiadają za zgony zimową porą, to grypa, zamarznięcia i zaczadzenia. NIe można także bagatelizować smogu: „Drobne cząstki pyłu zawieszonego mogą przenikać z pęcherzyków płucnych do krwi, a z krwią do różnych narządów. Prowadzone na zwierzętach badania histopatologiczne pokazują poważne niekorzystne zmiany anatomiczne, np. w mózgu, pod wpływem ekspozycji na pył zawieszony” – alarmują eksperci.

Źródło: fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

Szajka niebezpiecznych dżihadystów rozbita. Gdzie chcieli przeprowadzać zamachy?

Redakcja malydziennik

Tego jeszcze nie było! Rekolekcje o miłosierdziu dedykowane papieżowi Franciszkowi. Także na Małym Dzienniku. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Niebezpieczna aplikacja. Może być wykorzystywana przez Rosję do…

Redakcja malydziennik
Ładuję....