WYDARZENIA

Tak wygląda śmiercionośny huragan IRMA! NASA prezentuje niezwykłe nagrania

Huragan Irma osiągnął piątą, najwyższą możliwą kategorię. Mieszkańcy stanu Floryda już teraz przygotowują się na nadejście huraganu, któremu towarzyszy wiatr o prędkości nawet do 300 kilometrów na godzinę. Irma zagraża całemu wschodniemu wybrzeżu USA i Karaibom.

Meteorolodzy ostrzegają, że żywioł może zrywać sieć energetyczną, powalać drzewa i zrywać dachy z domów. Opady mogą osiągnąć lokalnie do 25 cm, a wysokość fal – około siedmiu metrów. Mogą też wystąpić lawiny ziemne i tak zwane błyskawiczne powodzie.

 

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami przewiduje, że sztorm dotrze do wybrzeży Florydy w sobotę, choć jego rzeczywista trajektoria pozostaje tajemnicą. Meteorolodzy nie ukrywają, że sztorm jest "potencjalną katastrofą".

 

Gubernator stanu Floryda Rick Scott we wtorek wydał oświadczenie: „Na tę chwilę huragan Irma porusza się z prędkością 24 kilometrów na godzinę, a eksperci przewidują, że na jego trasie znajduje się południowa część naszego stanu. Sztorm przybiera na sile, przy czym naszym największym zmartwieniem jest obecnie ekstremalnie silny wiatr. Jesteśmy w trakcie przygotowań na nadejście huraganu, choć póki co ciężko jednoznacznie określić, gdzie dokładnie uderzy. Kluczowe jest to, by mieszkańcy Florydy nie spuszczali z oka komunikatów”. 

 

– Nie siedźcie i nie czekajcie – ostrzegł gubernator Rick Scott.

 

Tymczasem NASA opublikowała na Twitterze niezwykłe nagrania zbliżającego się do Florydy huraganu Irma. Jego groza mrozi krew w żyłach.

The eye of a category 5 hurricane. #Irma #GOES16 pic.twitter.com/eATVZspJZx

— NASA SPoRT (@NASA_SPoRT) 5 września 2017

Hurricane #Irma is maintaining it’s strength with maximum sustained winds of 185 MPH. The eye is approaching the island of Barbuda. #GOES16 pic.twitter.com/85fHMLVr5H

— NASA SPoRT (@NASA_SPoRT) 6 września 2017

Źródło: Twitter/NASA; TVN Meteo

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsająca relacja Polki z Grecji: Naraz otworzyły się otchłanie piekielne i …

Redakcja malydziennik

Życie na księżycu wymarło. Częściowy sukces chińskiego eksperymentu

Redakcja malydziennik

Zobacz, co chcą zrobić hiszpańskie lesbijki, geje, transseksualiści i biseksualiści! Chcą całkowicie zniszczyć ruchy prolife!

Redakcja malydziennik
Ładuję....