ARCHIWUM

Tak umierają biskupi: torturowali go, związali, wrzucili do rzeki i upozorowali samobójstwo

Sprawa okazała się być jasną po sekcji zwłok kameruńskiego biskupa. Wcześniejsze tropy prowadziły do popełnienia przez niego samobójstwa.

Bp Jean-Marie Bonoît Bala został brutalnie zamordowany – napisali kameruńscy biskupi na zakończenie nadzwyczajnego zebrania plenarnego episkopatu, zwołanego w celu wyjaśnienia tej sprawy. „Jego śmierć – piszą hierarchowie – jest kolejnym zabójstwem w Kamerunie, gdzie duchowni są szczególnie prześladowani przez ciemne i złe siły”.

 

W wydanej deklaracji biskupi podają wiele szczegółów dotyczących zabójstwa bp. Bala oraz przypominają tajemnicze i niewyjaśnione okoliczności śmierci innych duchownych, m.in.: bp Yves Pluey, o. Joseph Mbassi, o. Antony Fontegh, s. Marie Gemaine i s. Marie Léone, o. Engelbert Mveng. Jednocześnie wzywają władze państwowe do lepszej ochrony życia ludzkiego, a media do nie rozpowszechniania kłamstw i do szanowania godności człowieka.

 

Przypomnijmy, iż ciało bp. Jean Marie Bonoît Bala, odnaleziono 2 czerwca. Jego mordercy upozorowali samobójstwo. Kameruński biskup miał się rzucić do rzeki. Sekcja zwłok wykazała jednak, że do wody wrzucono martwe ciało, a biskup przed śmiercią został poddany torturom.

 

Strona główna

Zobacz także

Rozkład katolicyzmu, czyli…

Redakcja malydziennik

Gadowski dosadnie komentuje wypadek Szydło, Merkel i napięcia na linii Chiny-USA!

Redakcja malydziennik

Nawet w Brukseli słyszy się o zarzutach dot. Tuska!

Redakcja malydziennik
Ładuję....