CYWILIZACJA

Tak trzeba walczyć z terroryzmem. "Jesteście przykładem dla świata"

"Jesteście przykładem dla świata" – powiedział Franciszek do rodzin ofiar zeszłorocznego zamachu w Bangladeszu – "ponieważ nie daliście się zwyciężyć nienawiści i chęci zemsty, tylko wybraliście drogę miłości i budowania dobra".

W lipcu 2016 roku w stolicy Bangladeszu, Dhace, muzułmańscy terroryści zamordowali 20 osób. Wśród nich byli także Włosi. Dziś ich rodziny zaczęły tworzyć liczne dzieła w tym kraju.

 

Wybudowano kościół dla 125 osobowej wspólnoty katolików. Wcześniej wierni musieli używać drewnianej konstrukcji, która często ulegała zniszczeniu przez żywioły przyrody. Ponadto powstało stowarzyszenie mające na celu głównie dożywianie dzieci. Jego członkowie dają także możliwość nauki ubogiej ludności Bangladeszu. 

 

„To wspaniały gest i piękny sposób odpowiadania na terroryzm. To narzędzie siania nadziei, najlepsze według nas antidotum na powstrzymanie wirusa ekstremizmu – mówi Radiu Watykańskiemu Alessandro Monteduro z włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomagało w budowie. –  Mówimy o Bangladeszu, ale dotyczy to każdego zakątka globu. Prawie 90 proc. ze 160 mln mieszkańców tego kraju wyznaje islam, tylko 0,5 proc. to chrześcijanie. To naprawdę maleńka wspólnota, która jako mniejszość jest też przeważnie bardzo uboga. Dla nich budowanie wokół nowego kościoła poczucia, że są częścią tej nawet niewielkiej wspólnoty, jest ważne z punktu widzenia religijnego, ale i społecznego. Ma to też znaczenie ewangelizacyjne. Trudno mówić o prowadzeniu ludzi do wiary chrześcijańskiej, gdy nie posiada się godnego miejsca modlitwy. Kościół będzie pod wezwaniem św. Michała, bo takie imię miał nosić syn zamordowanej w Dhace Simony Monti, która była w ciąży”.

 

Jak zeznawali świadkowie zamachu, ofiary miały rozkaz recytowania fragmentów Koranu. Ci, którzy ich nie znali, mieli podrzynane gardła. Terroryści krzyczeli przy tym "Bóg jest wielki"

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Szwecja zmienia prawo! Teraz taki seks będzie gwałtem, albo …

Kolejny samochód wjechał w ludzi, tym razem na przystanku, ale znów w innym kraju! Są ofiary

Redakcja malydziennik

MOCNE świadectwo kobiety, która została dilerką i …

Redakcja malydziennik
Ładuję....