CYWILIZACJA

Tak Szwedzi przyjmują "wszystkich" imigrantów: właśnie odmówili azylu NAJSTARSZEJ EMIGRANTCE ŚWIATA. Sprawdź, ile ma lat!

Bibihal Uzbeki to obywatelka Afganistanu. Razem z rodziną wyruszyła do Europy w poszukiwaniu azylu. Teraz jednak odmówiono jej przyjęcia w Szwecji.

Kobieta ma 106 lat i pochodzi z Kunduzu w Afganistanie. Po przybyciu do obozu migracyjnego w Chorwacji w 2015 nadano jej pseudonim najstarszego na świecie uchodźca. Kobieta razem z rodziną wydostała się z Afganistanu przez Iran, Turcję i Grecję.

 

Staruszkę na plecach nieśli synowie i wnukowie. W rozmowie z The Guardian opowiadała o swojej podróży: "dużo cierpiałam". Uzbeki miała dużo problemów, między innymi odniosła rany głowy. Dopiero w Niemczech rodzina otrzymała wózek i zamiast nosić kobietę na plecach, można było pchać jej wózek.

 

W zeszłym roku rodzina dotarła do Szwecji i ubiegała się o azyl, ale w czerwcu 2017 roku jej wniosek został odrzucony. Uzbeki musi wrócić do Afganistanu, albo innego kraju, który zgodzi się ją przyjąć, chyba że inaczej wypowie się trybunał ds. migracji.

 

Szwecja, która była kiedyś rajem dla imigrantów wyraźnie pokazuje swoją nieprzychylną twarz dla osób, które pomocy potrzebują najbardziej.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Amerykanie zakazali in vitro. BRAWO!

Redakcja malydziennik

Szok! Nauczycielka chciała sprzedać 13-letnią uczennicę. Na organy!

Redakcja malydziennik

Początek większego KONFLIKTU. Iran przejął BRYTYJSKI tankowiec

Redakcja malydziennik
Ładuję....