POLITYKA

Tak prześladowani są chrześcijanie w Pakistanie. To się w głowie nie mieści

Pakistańscy chrześcijanie z Australii przejęli się śmiercią 17-letniego chłopaka, który zginął z rąk muzułmańskich kolegów. Apelują, by australijski rząd Australii udzielił azylu chrześcijanom z Pakistanu.

Australijczycy przywołują okrutną śmierć 17-letniego Sharoona, który zginął w szkole 27 sierpnia. Przez muzułmańskich uczniów był wyzywany od demonów i brudnych chrześcijan oraz bity do nieprzytomności. Muzułmańscy uczniowie nie chcieli wpuścić go do klasy oraz blokowali dostęp do wody pitnej. 

 

"Mój syn był życzliwym, pracowitym i sympatycznym chłopcem. Był lubiany przez nauczycieli. Kiedy trafił do nowej szkoły, każdego dnia płakaliśmy, kiedy opowiadał, jakie tortury zadają mu inni uczniowie z powodu jego wiary” – opowiada matka chłopca, Riaz Bibi. 

 

W petycji do rządu, chrześcijanie z Australii opisali także inne przypadki prześladowania chrześcijan w Pakistanie. 

 

„Co roku porywanych jest siedemset chrześcijanek. Sa one gwałcone i zmuszane do zawierania islamskich małżeństw” – czytamy w petycji. 

 

„W wyniku ataków terrorystycznych życie straciły setki chrześcijan, a tysiące odniosło raby”. 

 

"Piętnaście procent wszystkich zarzutów o bluźnierstwo jest skierowanych przeciwko chrześcijanom, chociaż stanowią oni zaledwie 1 procent ludności Pakistanu”.

 

 

"Dziewięćdziesiąt procent pracowników kanalizacji to chrześcijanie, marnie opłacani, nękani w pracy. Nikt nie troszczy się o ich bezpieczeństwo, co kończy się dla wielu z nich śmiercią”. 

 

„1 milion chrześcijańskich niewolników pracuje dla muzułmańskich panów, mimo iż w tym kraju od 1992 roku obowiązuje antyniewolnicze prawo” – piszą autorzy petycji. 

 

Źródło: Christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz jednym wpisem ZAORAŁA kilkunastu platformersów!

Redakcja malydziennik

Rodzice z Białogardu nie złamali prawa. To na jakiej podstawie ograniczono im prawa rodzicielskie?

Redakcja malydziennik

Lis MIOTA się w amoku! Grozi i pohukuje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....