POLITYKA

Tak partia Petru gardzi zwykłymi Polakami! Przez jego pomysły latami będziemy czekać na leczenie, chyba że…

Masz pieniądze? Możesz ominąć kolejkę do leczenia. Nie masz? Czekaj latami! Taką propozycję dla pacjentów ma szef Nowoczesnej. Samego Ryszarda Petru (45 l.) na to stać. Jego majątek sięga kilku milionów złotych.

Nowoczesna złożyła właśnie w Sejmie projekt ustawy, która umożliwia współpłacenie tym pacjentom, którzy będą chcieli dobrowolnie dopłacić do leczenia. W zamian za dopłatę w publicznym szpitalu uzyskają pomoc medyczną o wyższym standardzie niż pozostali chorzy. Będą mogli np. zapłacić za zabieg wykonywany z użyciem najnowszej technologii lub wykupić sobie np. najnowocześniejszą soczewkę w leczeniu zaćmy, a przy okazji ominą kolejki, w których inni chorzy czekają latami.

 

– To wyjście naprzeciw żądaniom pacjentów, jeśli nie stać ich na bardzo drogie procedury medyczne wykonywane w prywatnych klinikach, to będą je mogli wykonać taniej w publicznych placówkach – tłumaczy propozycję Nowoczesnej poseł tej partii Marek Ruciński (64 l.).

 

Rozwiązanie nie ma jednak zbyt wielu zwolenników w Sejmie. Do projektu, którym wkrótce zajmie się sejmowa Komisja Zdrowia, z dużą rezerwą odnosi się zarówno PO, jak PiS. Pomysł krytykuje także rzecznik praw pacjenta. – To nie jest rozwiązanie dobre dla pacjentów, bo krzywdzi sporą grupę ludzi starszych i ubogich, których nie będzie stać na poniesienie takiej dopłaty. Oni staną przed dylematem, czy dopłacić do leczenia, czy zapłacić za mieszkanie – ostrzega Barbara Kozłowska, p.o. rzecznika praw pacjenta.

 

Petru to jeden z najbogatszych polskich parlamentarzystów. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że na dwóch kontach bankowych zgromadził łącznie 969 tys. złotych. Do tego dochodzą waluty obce – łącznie w przeliczeniu na złotówki ok. 1,15 mln zł. Ponadto ma papiery wartościowe na ponad 150 tys. zł.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziś już miliony Polaków płacą abonament, więc…

Redakcja malydziennik

Sondaż zaufania: Politycy opozycji ZMASAKROWANI! Czy podniosą się po nokaucie?

Redakcja malydziennik

Szokująca mapa: po Szwecji rozsiane są szczególnie niebezpieczne miejsca!

Redakcja malydziennik
Ładuję....