POLITYKA

TAK JEST! Nie wymigają się tak łatwo z afery reprywatyzacyjnej: Jaki nałożył już pierwszą karę, sprawdź ile!

Gertruda Jakubczyk-Furman złożyła wniosek o zmianę ze statusu świadka na stronę w postępowaniu. Po głosowaniu członkowie komisji odmówili b. urzędniczce ratusza zmiany statusu. Świadek złożył więc wniosek o możliwość skorzystania z prawa odmowy składania zeznań. Patryk Jaki – przewodniczący komisji – nałożył na świadka karę 3 tys. zł grzywny.

Powołanie komisji to pokłosie afery reprywatyzacyjnej w stolicy ujawnionej przez „Gazetę Wyborczą” w lipcu 2016 roku. Opisana wówczas sprawa dotyczyła działki pod dawnym adresem Chmielna 70, która położona jest przy Pałacu Kultury i Nauki i której wartość szacuje się na 160 mln zł. Opozycja jest zdania, że komisja jest niekonstytucyjna, a jej ustalenia mogą zostać podważone. Prawo i Sprawiedliwość uważa, że komisja jest środkiem nadzwyczajnym, ale koniecznym, by naprawić krzywdy związane z reprywatyzacją w Warszawie.

 

Rozpatrywane są dziś sprawy nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i 10.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Chyba tylko Tusk chce imigrantów, czyli co Europejczycy sądzą o kryzysie UE

Redakcja malydziennik

Trzecia tajemnica fatimska realizuje się teraz. „Zdobędziemy Rzym, zniewolimy wasze kobiety, za pozwoleniem Boga Potężnego”

Redakcja malydziennik

Podpalenia, okaleczenia – to tylko wierzchołek góry lodowej. Chrześcijanie nawet w Europie nie mają spokoju. A wszystko przez…

Ładuję....