ARCHIWUM

TAK JEST! ISIS znów przegrywa w Iraku! Czy to początek końca tych barbarzyńców?

Wspierane przez USA irackie siły posuwają się naprzód w kontrolowanym przez Państwo Islamskie (IS) zachodnim Mosulu na północy Iraku. W czwartek rano, przy złej pogodzie, odparły one atak dżihadystów – poinformowały irackie władze.

Niektórym bojownikom IS udało się przedostać niedaleko irackich elitarnych jednostek antyterrorystycznych w południowo-zachodniej części miasta; ukrywali się oni wśród ludzi, którzy ze względu na toczące się walki musieli uciekać ze swych domów – poinformował agencję Reutera przedstawiciel władz, zastrzegając sobie anonimowość.

 

Według agencji AFP od początku kontrofensywy na zachodni Mosul uciekło stamtąd już ponad 28 tys. Irakijczyków. "Praktycznie nic nie jedliśmy od czterech dni" – powiedziała agencji 20-letnia kobieta, której udało się uciec z oblężonego miasta.

 

Organizacje humanitarne szacują, że obecnie w zachodniej części Mosulu, który jest drugim co do wielkości miastem Iraku, żyje około 750 tys. ludzi.

 

Irackie siły przejęły w styczniu z rąk IS wschodnią część Mosulu po około 100 dniach zaciętych walk, 19 lutego rozpoczęły kontrofensywę na część zachodnią miasta. Działania te prowadzone są od 17 października ub.r. w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji wyzwalania Mosulu z rąk IS. Mosul został zdobyty w 2014 r. i stał się bastionem tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej. (PAP)

Źródło: cyk/ mal/

Komentarze

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość, Sąd Najwyższy determinacja i prawdziwe priorytety! Ważna lekcja dla katolików i konserwatystów

Redakcja malydziennik

Typowa sytuacja: lewacy zwalczają Kościół, ale zasłaniają się Franciszkiem. A w kraju kryzys humanitarny, gospodarczy i polityczny

Redakcja malydziennik

To niesamowite… Jest możliwość wyjścia z systemu zniewolenia. DZIŚ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....