WYDARZENIA

Tak DYSKRYMINUJE się Polaków na Wyspach! To jest po prostu skandal!

W oddziale Vision Express w hrabstwie Nottinghamshire został wprowadzony zakaz mówienia po polsku. MSZ uważa, że to działania dyskryminujące Polaków.

Zakaz porozumiewania się w języku polskim kierownictwo Vision Express wprowadziło w jednym z zakładów pracy w hrabstwie Nottinghamshire, w Wielkiej Brytanii, we wrześniu br. Polscy pracownicy zostali poproszeni o niemówienie w rodzimym języku podczas przerwy obiadowej. 

 

Pracodawca tłumaczył wprowadzone obostrzenia „chęcią ułatwienia współpracy między pracownikami”. Polski MSZ uznał jednak, że wprowadzenie takiego zakazu „można uznać za dyskryminujące”. W sprawie zakazu mówienia po polsku w oddziale Vision Express interweniowały media polonijne w Wielkiej Brytanii. Na szczęście pracodawca wycofał ten absurdalny zakaz. 

 

W ostatnich latach polska ambasada w Londynie interweniowała między innymi w sprawie zakazu mówienia po polsku w jednym ze sklepów w Szkocji, a konsulat w Manchesterze zajął się dyskryminacją językową Polaków w jednej z fabryk w miejscowości Sheffield. W obu przypadkach z zakazów zrezygnowano.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

„Jeśli radzimy się horoskopów i wróżbitów, to pójdziemy na dno”. Papież bardzo mocno o wierze we wróżby!

Redakcja malydziennik

WOW kolejne royal baby jest w drodze! Nowy członek rodziny królewskiej ma przyjść na świat już we wrześniu!

Niezawodny sposób na problemy z pamięcią. Wystarczy…

Ładuję....