POLITYKA

Tak Donald Tusk świętuje swoje urodziny. Zaskoczeni?

Zieloną piłkarską koszulkę z napisem „27:1” otrzymał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w prezencie od przyjaciół z Trójmiasta w sobotę, w dniu swoich 60. urodzin. Przyjaciele zaprosili Tuska tego dnia na specjalny urodzinowy mecz.

„Urodziny, jak urodziny. Trochę zza okrągłe, ale ważne, że dożyłem, bo to nie było przecież wcale takie pewne” – powiedział dziennikarzom Tusk dodając, że urodziny „bez haratania w gały, to by nie były urodziny”.

 

Zapytany o to, jakich życzeń oczekiwałby z okazji urodzin. „Przed meczem – oczywiście zdrowia, kondycji, szczęścia – szczęście to jest chyba dzisiaj wyjątkowa potrzeba” – mówił Tusk dodając, że z kolei po meczu „już sobie sam da radę”.

 

Przed meczem Tusk dostał od przyjaciół zieloną piłkarską koszulkę (kolor nawiązywał do barw klubu Lechia Gdańsk, którego kibicem jest Tusk) z napisem „27:1” nawiązującym do wyniku niedawnego wyboru, w wyniku którego został szefem Rady Europejskiej na drugą kadencję. B. premierowi odśpiewano też „Sto lat".

 

Spotkanie z przyjaciółmi miało miejsce na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie. Wzięli w nim udział m.in. były szef kancelarii premiera Donalda Tuska Tomasz Arabski, szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann, były minister w rządzie Tuska – Sławomir Nowak oraz poseł PO Jerzy Borowczak. Na boisku pojawili się też byli pracownicy gdańskiej Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik" (Tusk pracował w niej przed 1989 r.) oraz piłkarze Lechii.

 

Jak przypomniał w rozmowie z dziennikarzami Tusk, podobne mecze, jak ten sobotni, organizowane są przez grupę zaprzyjaźnionych trójmiejskich wielbicieli piłki nożnej od 30 lat. „Nie wszyscy już są z nami. Zawsze pamiętamy o Maćku Płażyńskimi i Aramie Rybickim, Andrzeju Kawie, paru kolegów odeszło w różnych okolicznościach, więc to dla nas też jest taki osobisty sposób ich upamiętniania” – mówił dziennikarzom Tusk w przerwie meczu.

 

„Tu jest ekipa z Gdańska, nie ma moich bliskich przyjaciół, jak Krzysztof Bielecki czy Grzegorz Schetyna, ale oni są warszawscy dzisiaj” – zaznaczył Tusk dodając, że w spotkaniu w Sopocie bierze udział „jego najukochańsza drużyna, z którą grał ponad 30 lat w każdą niedzielę, bez wyjątku, bez względu na porę roku i pogodę”.

 

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:4 dla drużyny, w której grał Tusk. Pytany, jak spędzi dzień urodzin, wyjaśnił, że „po piłce z przyjaciółmi” spędzi dzień z żoną, dziećmi i wnukami. „Obiad i spać” – dodał.

 

Spółdzielnia Pracy "Świetlik" powołana została w czerwcu 1983 r. przez grupę absolwentów i studentów Uniwersytetu Gdańskiego, działaczy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Ideą powołania Spółdzielni było stworzenie niezależnego przedsiębiorstwa, które umożliwiłoby godne zarobki bez konieczności podporządkowania się komunistycznej rzeczywistości zakładów państwowych.

 

Spółdzielnią kierował Maciej Płażyński, a pracowali w niej m.in. Donald Tusk, Jerzy Borowczak, Mariusz Wilk i Wiesław Walendziak. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W Paryżu mężczyzna wziął zakładników w tym kobietę w ciąży! Trwa akcja odbicia

Redakcja malydziennik

Premier Szydło ostro: "ten szczyt jest nieważny"

Jeśli bawisz się w tarota wiedz, że szatan już Cię ma! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....