WYDARZENIA

Tajne laboratorium, dziwny stworek i internet. Oto doskonały przepis na FAKE NEWSA. Tak doskonały, że aż interweniowała policja

Sieć zawrzała, a zdjęcie dziwnego stwora udostępniane było miliony razy. Do tego historyjka o tajnym laboratorium, w tajnym miejscu i histeria gotowa. Do akcji musiała aż wkroczyć policja.

Osoba, która umieściła zdjęcia i nagrania w sieci, twierdziła, że znajduje się w laboratorium umiejscowionym w tajnym miejscu gdzieś na Półwyspie Malezyjskim. To tam miała znaleźć tajemniczego stwora podobnego do kota, ale z ludzką twarzą i kłami. 

 

Zdjęcie pół-człowieka, pół-zwierzęcia momentalnie rozeszło się po sieci. Ludzie wpadli w panikę, aż musiała zainterweniować policja. 

 

Szef policji stanu Pahang Datuk Rosli Abdul Rahman zaznaczył, że zdjęcia i nagrania „nie przedstawiają prawdziwej, żywej istoty”. „Nasze ustalenia ujawniły, że obrazy zostały pobrane z internetu, zanim zostały udostępnione na portalach społecznościowych” – podkreślił. „Mam nadzieje, że ludzie przestaną rozprzestrzeniać nieprawdziwe informacje o »nietypowym« znalezisku” – dodał.

 

Szybko okazało się, że budzące grozę „stworzenie” jest tak naprawdę silikonową zabawką, sprzedawaną przez internet w Malezji. 

 

 

 

 

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Gwałciciel Polki z Rimini został pobity w więzieniu! Ukarali go współwięźniowie

Redakcja malydziennik

MOCNE! Kolonko: Niech Bóg Błogosławi Polskę i Jej Naród!

Redakcja malydziennik

Co się dzieje z "porwanym" noworodkiem z Białogardu? Adwokat rodziców zabrał głos. Musisz to ZOBACZYĆ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....