WYDARZENIA

Tajemnicze spotkanie na Sumatrze. Czy to człowiek?

Internet obiegło niesamowite wideo przedstawiające spotkanie grupy motocyklistów z…

Grupa motocyklistów przemierzała bezdroża na indonezyjskiej wyspie Sumatra. Wyprawa była nagrywana przez kamerę umieszczoną na kasku jednego z podróżników. W trakcie jazdy, na drodze, pojawił się półnagi człowiek z włócznią, co poskutkowało upadkiem jednego z motocyklistów. Tajemnicza postać szybko ukryła się pośród wysokich traw okalających drogę.

 

Specjaliści twierdzą, że motocykliści mogli spotkać członka bliżej nieokreślonego plemienia żyjącego w lesie. Na Sumatrze żyje kilka plemion łowców prowadzących półkoczowniczy tryb życia. Być może był to przedstawiciel plemienia z wioski Rampasasa na wyspie Flores, którzy charakteryzują się tym, że mężczyźni osiągają nieduży wzrost, który nie przekracza 150 cm.

 

W przeszłości w tym miejscu archeolodzy znaleźli szczątki ludzi o wzroście 1,1 m, których nazwali Homo floresiensis lub po prostu "Hobbitami". Współczesne plemiona zamieszkujące Flores mogą być związane z tym wymarłym gatunkiem.

 

Niestety, słaba jakoś nagrania nie pozwala określić autentyczności materiału.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Szczyt głupoty został osiągnięty. Włoski nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale… Nie uwierzysz, że można zrobić coś tak idiotycznego!

Redakcja malydziennik

Przyjemne życie posłów – mają rekordowe wakacje. Nie uwierzysz, jak długie!

Redakcja malydziennik

To będzie rewolucja: naukowcy już wiedzą jak pokonać superbakterie!

Ładuję....