ARCHIWUM

Tajemnicza śmierć działacza Kukiz`15. Politycy chcą wyjaśnień!

Politycy Kukiz’15 zaapelowali do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o objęcie osobistym nadzorem śledztwa ws okoliczności śmierci działacza Kukiz’15 w Garwolinie. Zwrócili się też do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowanie wyjaśniającego w garwolińskiej policji.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że w niedzielę zmarł w szpitalu w Garwolinie działacz Kukiz’15 Ireneusz F. Dodał, że względu na dobro rodziny nie zostanie ujawniona tożsamość działacza Kukiz’15.

 

"Kurier Garwoliński" napisał, że w niedzielę w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zmarł 36-letni Ireneusz F., mężczyzna, który był doprowadzony przez policję do odbycia kary 25 dni aresztu; 15 listopada w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej komendzie powiatowej policji próbował popełnić samobójstwo; okoliczności próby samobójczej bada prokuratura.

 

Posłanka Kukiz’15 Anna Siarkowska zauważyła, że działacz Kukiz’15 był mocno skonfliktowany z lokalną policją w Garwolinie, m.in. wielokrotnie otrzymywał mandaty drogowe za drobne wykroczenia, takie jak niezapięte pasy, czy zignorowanie znaku drogowego. "Tym razem też dostał wyrok za niezapłacenie mandatu drogowego" – powiedziała.

 

"Od rodziny wiemy, że po tym, co się stało na komendzie, na ciele miał wiele siniaków, m.in na nerkach i na łydce" – podkreśliła Siarkowska.

 

Posłanka Kukiz’15 powiedziała, że koniecznie trzeba wyjaśnić, co się wydarzyło na komendzie w Garwolinie. "Znamy Irka i wiemy, że to nie był człowiek, który by się targnął na swoje życie w wyniku kary 25 dni aresztu" – zaznaczyła Siarkowska.

 

Politycy Kukiz’15 zaapelowali "o wyłączenie ze sprawy prokuratury rejonowej w Garwolinie i przekazanie śledztwa prokuraturze wyższego rzędu" oraz o "zabezpieczenie nagrań z monitoringu w komendzie, monitoringu miejskiego, również monitoringu w radiowozie i o udostępnienie tych nagrań rodzinie".

 

"Prosimy o objęcie osobistym nadzorem śledztwa przez ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, (apelujemy) też do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego w garwolińskiej policji" – powiedziała posłanka Kukiz’15. 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

WIELKA RADOŚĆ W POLSCE! Tomasz Lis wyemigruje z powodu Trumpa!

Redakcja malydziennik

"Z punktu widzenia ewangelików, jesteśmy już pojednani" – czyli co Kościół NAPRAWDĘ myśli o EKUMENIZMIE

Redakcja malydziennik

Beata Szydło po prostu MIAŻDŻY europejskie elity! Prezydenta Francji po prostu ZMIOTŁA z ziemi

Redakcja malydziennik
Ładuję....