POLITYKA

Ta szkoła łamie prawa człowieka. Uczniowie protestują. Poszło o…

Władze liceum w Bekdale wezwały policję. Powód? Ok. 40 uczniów zaczęło okupować szkolne boiska w proteście przeciwko decyzji dyrekcji szkoły. Ta bowiem wprowadziła ograniczenia w korzystaniu ze szkolnych toalet – informuje "The Independent". Bardzo restrykcyjne ograniczenia zresztą.

Jak pisze "Rzeczpospolita", powodem konfliktu między dyrekcją a uczniami jest decyzja władz szkoły. Zgodnie z nowymi wytycznymi uczniowie mogą korzystać z toalet tylko dwa razy dziennie: między 11:05 a 11:25 oraz między 12:25 a 12:45.

Uczniowie i ich rodzice uznali tę decyzję za "łamanie praw człowieka". Tymczasem dyrekcja szkoły odpiera te zarzuty podkreślając, że toalety są dostępne również poza wskazanymi godzinami na specjalne żądanie, lub w sytuacji, gdy uczeń musi mieć dostęp do toalety ze względów zdrowotnych. 

 

Dyrekcja szkoły wyjaśnia, na stronie internetowej liceum, że wprowadzenie ograniczeń w dostępie do toalet to element większego planu zmierzającego do tego, by uczniowie spędzali w czasie lekcji jak najmniej czasu poza klasami. Toalety są dostępne cały czas, ale swobodne korzystanie z nich jest możliwe jedynie we wskazanych godzinach – przekonuje dyrekcja placówki. 

 
Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Satyra polityczna po raz kolejny sięgnęła dna – GWAŁT i PROSTACTWO. Ostatki w Niemczech były zwyczajnie niesmaczne

Redakcja malydziennik

Genialny spot przed wizytą Trumpa w Polsce! Koniecznie zobacz

To może być wielkie starcie. Nadchodzi globalna, apokaliptyczna wojna?

Redakcja malydziennik
Ładuję....