POLITYKA

Ta prezydentura przyniesie jeszcze wielkie batalie. Czy Donald Trump zapowiada wojnę?

"Pierwsze 100 dni mojej prezydentury były bardzo ekscytujące i bardzo efektywne" – powiedział w sobotę wieczorem czasu lokalnego Donald Trump, podczas spotkania ze swymi zwolennikami na wiecu w Harrisburgu w stanie Pensylwania.

Donald Trump chwalił się m.in. nowymi miejscami pracy. Zapowiedział także, że jego prezydentura przyniesie jeszcze "wielkie batalie".

 

Trump świętuje pierwsze 100 dni swojej prezydentury w Pensylwanii, gdyż był to jeden z kluczowych stanów, w których odniósł zwycięstwo w listopadowych wyborach prezydenckich.

 

Wcześniej w sobotę, w cotygodniowym wystąpieniu radiowym, Trump powiedział, że pierwsze miesiące jego prezydentury przyniosły do Waszyngtonu "głębokie zmiany". "Jestem przekonany, że te 100 dni to najbardziej udany okres w dziejach naszego kraju" – podkreślił.

 

Podczas wiecu w Harrisburgu Donald Trump ostro zaatakował niektóre media, zwłaszcza stacje CNN i MSNBC, oskarżając je m.in. o fałszowanie obrazu rzeczywistości. Prezydent zarzucił także dziennikarzom nierzetelność i umniejszanie dorobku jego dotychczasowej prezydentury.

 

Prezydent zadrwił także z dziennikarzy, aktorów i celebrytów, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w tradycyjnym bankiecie w Waszyngtonie. "W jednym z hoteli w naszej stolicy zebrała się grupa dziennikarzy waszyngtońskich mediów i aktorów z Hollywood, by wzajemnie się pocieszać. A ja się cieszę, że mnie tam nie ma" – stwierdził Trump.

 

Donald Trump jest pierwszym od 36 lat prezydentem USA, który nie pojawił się na tym spotkaniu, które tradycyjnie jest organizowane w ostatnią sobotę kwietnia dla dziennikarzy należących do stowarzyszenia korespondentów akredytowanych przy Białym Domu. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Promocja homoseksualizmu we Wrocławiu! Uważajcie na dzieci!

Redakcja malydziennik

To jest ulubiony grzech DIABŁA! Musisz bardzo uważać!

Redakcja malydziennik

Atak nożownika na południu Polski! "Szaleniec na oślep dźgał nożem"

Redakcja malydziennik
Ładuję....