RELIGIA

Tą modlitwą Papież modli się przed specjalną mozaiką. A Ty o niej pamiętasz? Jest ona bardzo prosta, ale…

„Modląc się, pozwalamy Bogu wejść w nasze czas, aby przyjął i przemienił wszystko, czym żyjemy” – mówił Papież w wideoprzesłaniu skierowanym do pielgrzymów w sanktuarium maryjnym Ta’Pinu na Malcie.

Okazją do jego wygłoszenia była inauguracja trzech nowych mozaik na frontonie tamejszej bazyliki. Zauważył, że ich widok ukazuje piękno prostej, kontemplacyjnej modlitwy, jaką jest różaniec.

 

„Ja także odmawiam różaniec przed mozaiką: mała mozaika przedstawiająca Maryję z Dzieciątkiem, gdzie wydaje się, że Maryja jest w centrum, ale tak naprawdę to Ona, używając rąk, staje się rodzajem schodów, po których Jezus może do nas zejść. W centrum jest zawsze Jezus, który się uniża, aby kroczyć z ludźmi, tak, abyśmy mogli razem z Nim wstępować do nieba” – powiedział Franciszek.

 

Papież podkreślił, że w modlitwie różańcowej zwracamy się do Maryi, aby coraz bardziej przybliżała nas do Jezusa, byśmy Go jeszcze lepiej znali i bardziej kochali.

 

„Ta prosta modlitwa pomaga nam kontemplować wszystko to, co Bóg w Swojej miłości uczynił dla nas i dla naszego zbawienia, pozwala zrozumieć, że nasze życie jest zjednoczone z życiem Chrystusa. Modląc się zanosimy wszystko Bogu: trud, rany, obawy, ale także radości, dary, bliskie osoby… wszystko zanosimy Bogu. Modląc się pozwalamy, aby Bóg wszedł w nasz czas, aby przyjął i przemienił wszystko, czym żyjemy. Używajcie często tego silnego narzędzia, którym jest modlitwa różańcowa, aby wlewała pokój w serca, w rodziny, w Kościół i w świat” – zachęcał Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Generał Jezuitów chciałby tak skontekstualizować słowa Jezusa, by zakaz rozwodów i cudzołóstwa okazał się zgodą na nie

Redakcja malydziennik

Nick Vujicic: Nie mógłbym być ateistą. Widziałem takie rzeczy, których nauka nie jest w stanie wyjaśnić

Redakcja malydziennik

UWAGA!!! Znamy już czas aktu „formalnej korekty” nauczania papieża Franciszka, a także jego formę

Redakcja malydziennik
Ładuję....