ARCHIWUM

Ta decyzja polskich władz rozwścieczy Putina jak mało co!

Polacy przymierzają się do uzależnienia od fochów rosyjskiego możnowładcy. Rząd zamierza uwolnić Elbląg od uciążliwej konieczności korzystania z Cieśniny Pilawskiej. Rosjanie już od jakiegoś czasu protestują!

Pierwsze prace budowlane przy przekopie Mierzei Wiślanej zostały zaplanowane na listopad przyszłego roku. W drugim kwartale 2018 roku zostanie wydana decyzja środowiskowa w tej sprawie – przekazał PAP Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

 

Wiceminister zdradził, że przekop powstanie w miejscowości Nowy Świat, ponieważ właśnie w tym miejscu Mierzeja Wiślana jest najwęższa.

 

 

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości – 20 m. Inwestycja pochłonie około 880 mln zł.

 

Obecnie statki płynące z Morza Bałtyckiego do Elbląga muszą pokonać Cieśninę Pilawską, leżącą na terytorium Rosji (Obwód Kaliningradzki). Rosjanie wykorzystują przejście statków przez ich terytorium jako narzędzie nacisku na Polskę. Budowa kanału, który uniezależni nasz kraj od humorków Moskwy spędza sen z powiek Władimirowi Putinowi.

Źródło: nczas.com

Komentarze

Zobacz także

Wiesz, jaka kara grozi Michałowi Tuskowi za kłamstwo? Najprawdopodobniej trafi…

Redakcja malydziennik

Czy tatuaże i piercing to dzieło szatana? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Papież przestrzega księży przed ZNIEWIEŚCIENIEM i światowością. „A mówią, że Kościół nie zezwala na kapłaństwo kobiet”

Redakcja malydziennik
Ładuję....