POLITYKA

Ta decyzja otwiera „wrota piekła”. „Dni wściekłości” przeciw… zapowiedziane!

Decyzja o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela jest agresją przeciwko ludowi Palestyny – uznała terrorystyczna organizacja Hamas. A to oznacza, że „otwarte zostały wrota piekła”.

Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela „otworzyła wrota piekieł” – oznajmili przywódcy Hamasu, wzywając do „dnia wściekłości” przeciw Stanom Zjednoczonym.

 

– Uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela to jawna agresja wobec narodu palestyńskiego – oznajmił przywódca polityczny Hamasu  Ismail  Haniyeh. Jego zdaniem muzułmanie i Arabowie powinni zacząć walczyć z interesami USA na Bliskim Wschodzie, a także jeszcze ostrzej odrzucać Izrael.

 

Jego zdaniem naród palestyński „potrafi właściwie reagować na lekceważenie jego uczuć i świętych miejsc”. – Ta decyzja nie zmieni faktów historycznych i geograficznych – dodał.

 

Już teraz na ulicach Strefy Gazy zaczęto palić flagi amerykańskie i izraelskie, a także niszczyć zdjęcia Trumpa. Od środy mają rozpocząć się trzy dni protestów „dni wściekłości”.

Źródło: JihadWatch.org/Dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Tak się broni "demokracja": ZAMIESZKI w Katalonii! Ludzie stoją w kolejkach do urn, policja strzela, są ranni

Redakcja malydziennik

Niemcy znów przegięli. Tym razem Polskę nazwali…

Jak po zamachu w Londynie wygląda bezpieczeństwo Polski? Robimy wszystko, żeby…

Ładuję....