WYDARZENIA

Szykujmy się na APOKALIPSĘ, przyniesie ją XAVIER! Przyjdą sztormy na morzu, a na lądzie gwałtowne wiatry to będzie codzienność

Orkan Ksawery zbliża się do Polski wielkimi krokami. Porywy wiatru mogą miejscami dochodzić do 100 km/h, a przez to łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać linie energetyczne. Polskę czeka kilkadziesiąt bardzo wietrznych i deszczowych godzin. Pogoda będzie niebezpieczna, mogąca zagrażać zdrowiu i życiu.

Głębokie układy niskiego ciśnienia dotrą do Polski i spowodują porywy wiatru, które miejscami mogą dochodzić do 65 km/h, a nad morzem do 80-85 km/h. Najmocniej wiać będzie w nocy ze środy na czwartek. Później wiatr zacznie słabnąć. Silnym porywom wiatru będą towarzyszyć dość obfite deszcze o charakterze ciągłym.

 

To jednak nie koniec wietrznej pogody, lecz dopiero początek. Najgorsza pogoda będzie w czwartek, tym razem na większym obszarze Polski. Od północnego Atlantyku przez Wielką Brytanię, kraje Beneluksu, Danię i północne Niemcy po północną Polskę, bardzo szybko wędrować będzie płytki niż atmosferyczny o imieniu Ksawery (Xavier). Spowoduje on duże zróżnicowanie ciśnienia na małym obszarze, co objawi się w postaci gwałtownego nasilenia się wiatru.

 

Spodziewany orkan Ksawery to zjawisko o dużej skali obejmujące nawet kilkanaście województw, gdzie niszcząca siła wiatru nie utrzymuje się kilka minut, lecz kilka godzin. Mogą one na dużym obszarze łamać drzewa, zrywać dachy z budynków, przenosić i przewracać nieodpowiednio zabezpieczone przedmioty, a także uszkadzać linie napowietrzne.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Owsiak pogroził palcem przeciwnikom WOŚP. Jeżeli nie chcecie być z nami – nie przeszkadzajcie

Redakcja malydziennik

UWAGA! Lidl wycofuje mrożonki. Wykryto w nich groźne bakterie!

Chcesz żyć długo i szczęśliwie? OTO RECEPTA

Ładuję....