POLITYKA

Szydło odwoła Hannę Gronkiewicz-Waltz?

– Jeżeli będą konkretne zarzuty przeciwko prezydent Hanny Gronkiewicz -Waltz, to wejdzie w grę komisarz. Pani premier może odwołać prezydenta, ale musi mieć podstawy, konkretne zarzuty prokuratorskie i dlatego liczymy na to, że prokuratura wszystko dokładnie sprawdzi – mówi dla Salve TV Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy.

Olga Johann podkreśliła, że afera reprywatyzacyjna w Warszawie "pokazuje wiele rzeczy: nieodpowiedzialność urzędników, niedziałające lub źle działające służby prawne i kompletny brak nadzoru ze strony władz Warszawy. Wszyscy w Warszawie wiedzieli, że dzieje się coś złego (…) Pocieszyć się” można, że tak jest również w innych miastach. Jest to o tyle przerażające, że Warszawa była pięknym miastem. Boję się, czy te domy nie będą rozwalone".

 

Według radnej m.st. Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości, tłumaczenie prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz, że ”za bardzo zaufała urzędnikom” jest niewiarygodne. – Taka jest zasada, że się sprawdza, obojętnie czy się ufa (…) Zawsze musi być system sprawdzania. To tłumaczenie jest bardzo smutne – podkreśliła. – Jeżeli będą konkretne zarzuty przeciwko prezydent Hanny Gronkiewicz -Waltz, to wejdzie w grę komisarz. Pani premier może odwołać prezydenta, ale musi mieć podstawy, konkretne zarzuty prokuratorskie i dlatego liczymy na to, że prokuratura wszystko dokładnie sprawdzi – zaznaczyła Johann.

 

 

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

To prawdziwy dramat matki! Przez 40 lat odwiedzała pusty grób swojego syna

Redakcja malydziennik

Wałęsa wzywa ubeckich patriotów, by zwalczyli obecny rząd polski!

Redakcja malydziennik

Prawdziwy burdel w Berlinie zrobiony głównie przez imigrantów! Gwałty, dilerka, molestowanie na głównym placu stolicy Niemiec

Redakcja malydziennik
Ładuję....