CYWILIZACJA

Szwedzki sąd zdecydował się ukarać 15-latka, który próbował zabić dozorcę. Zmniejszono mu karę pięciokrotnie

Sprawa pochodzi z lutego tego roku, jednak dopiero w ostatnich dniach sąd uznał winę chłopaka, który w momencie popełnienia przestępstwa miał 15 lat i 8 miesięcy. Oddał wielokrotne strzały do dozorcy w parku, który omal nie zginął. Teraz zostanie ukarany.

Jednak nie dostanie pełnego wymiaru kary. 8 lutego bieżącego roku 15-latek zaatakował mężczyznę, który został wielokrotnie postrzelony w głowę i plecy, zadane mu obrażenia zagrażały jego życiu. Dozorca nie wykazywał agresji wobec chłopaka, zajmował się odśnieżaniem ścieżek w parku.

 

Sąd uznał, że dozorca cudem ocalał. W piątek postanowił także skazać agresora na 3 lata w zamkniętym ośrodku dla młodocianych przestępców. Szwedzkie prawo nie daje możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie w przypadku takiego ośrodka. Jak podają jednak szwedzkie media, w normalnych warunkach agresor mógłby być skazany nawet na 16 lat więzienia.

 

Nie było to jednak możliwe ze względu na obowiązujące w Szwecji przepisy: dzieci poniżej 15 roku życia nie mogą ponosić odpowiedzialności kryminalnej, a do 21 roku życia otrzymują zredukowane wyroki, w zależności od wieku. Tak też regularna kara 16 lat więzienia została zredukowana przeszło pięciokrotnie i w zmienionych warunkach.

 

W dalszym ciągu szwedzkie media nie podają nawet imienia sprawcy, co w znacznym stopniu pomogłoby ustalić, czy był to wybryk młodocianego muzułmanina. Policja dokumenty sprawcy, telefon i DNA miała już w kilka godzin po dokonaniu zbrodni.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Czy Polska wesprze w ONZ instytucjonalizację wpływów LGBT?

Redakcja malydziennik

MUZUŁMANIE nie pozwolili rozpocząć budowy kościoła. W ruch poszły kamienie i …

Wyprodukował niezwykły olejek. Wyleczył nim z RAKA 5000 osób

Adam Gaafar
Ładuję....