POLITYKA

Szwedzi się budzą i próbują powstrzymać falę imigrantów, a Europa ich krytykuje

Tym razem Rada Europy postanowiła zająć się sprawą Szwecji, która po przyjęciu rekordowych 163.000 imigrantów w 2015 roku wprowadziła tymczasowe prawo azylowe.

Komisarz ds. Praw Człowieka Rady Europy w osobie Nilsa Muižnieksa stwierdziła, że Szwecja musi "wyjść poza tryb alarmowy". Właśnie dobiegł koniec jego pięciodniowej wizyty w Szwecji. Muižnieks pochwalił postawę Szwecji w sprawie przyjmowania imigrantów, jednak ostrzegł, że kraj musi dostosować swoją postawę do okoliczności, w których liczba uchodźców zdecydowanie spada.

 

Po 2015 roku wprowadzono w Szwecji prawo, które ogranicza łączenie rodzin, a także pozwala zostać w kraju tylko tym osobom, które otrzymały status uchodźcy. Rada Europy uważa jednak, że te regulacje należy zmienić – przynajmniej w kwestii reunifikacji rodzin. Ponadto Szwedzi powinni zająć się osobami, które statusu uchodźcy nie otrzymały.

 

Status uchodźczy gwarantowany jest jednak osobom, którym coś grozi – jeżeli taka okoliczność nie istnieje, powinien być odesłany do ojczyzny. Rada Europy domaga się jednak zabezpieczenia podstawowych praw niedoszłych uchodźców.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Powiem wam w sekrecie, jaki jest mój ulubiony moment w byciu mamą

Redakcja malydziennik

Pawłowicz ostro o MERKEL: Zbrodnie, gwałty, krzywda kobiet i dzieci jej nie wzruszają

Redakcja malydziennik

Polska (nie tylko) dla Polaków, a więzienia dla rasistów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....