WYDARZENIA

Szwecja nie chce jej udzielić azylu, bo jest CHRZEŚCIJANKĄ

Aideen Strandsson to irańska aktorka, nawrócona z islamu na chrześcijaństwo, która mieszka w Szwecji. Choć już kilkakrotnie prosiła o azyl, jej prośby były odrzucane: „To twój problem, że jesteś chrześcijanką” – usłyszała ostatnio.

Strandsson ubiega się o azyl, ponieważ obawia się deportacji. W Iranie, z którego uciekła, grozić jej mogą obecnie gwałt, tortury, a nawet śmierć. To jednak nie wzrusza szwedzkich urzędników: „To nie nasz problem, że zostałaś chrześcijanką” – usłyszała, kiedy po raz kolejny odrzucono jej wniosek o azyl. 

 

"Powiedziano mi, że to moje życie i to nie jest ich problem. Skoro zdecydowałam się zostać chrześcijanką, to to jest mój problem” – mówiła Christian Broadcasting Network Aideen Strandsson. 

 

Strandsson przebywa w Szwecji od 2014 roku. Dwukrotnie już odmówiono jej azylu. "To naprawdę niebezpieczne dla mnie i nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Jestem naprawdę w niebezpieczeństwie".

 

Kobieta nawróciła się jeszcze w Iranie:  "Czytałem Biblię. Jezus tam mówił o pokoju, miłości, życzliwości i już wtedy w moim sercu stałam się chrześcijanką. A potem Jezus przyszedł do mnie we śnie”. 

 

Szwedzkie władze są nie wzruszone. Podobnie jak szwedzki sąd, który także wydał niepomyślny dla Strandsson wyrok. 

 

Szwedzki adwokat Gabriel Donner podkreślił z kolei, że to barbarzyństwo. „W Szwecji przecież doskonale wiadomo, co dzieje się w irańskich więzieniach. Tortury i gwałty są tam powszechne. Jak można narażać kogoś na takie ryzyko?”.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Życie na księżycu wymarło. Częściowy sukces chińskiego eksperymentu

Redakcja malydziennik

Ale mocne! Kara śmierci to nic, w porównaniu z tym, co dla gwałcicieli proponuje Miriam Shaded: "gwałcicielom należy odebrać…"

Redakcja malydziennik

PILNE! Zobacz jak skończył się koszmar w Strasburgu

Redakcja malydziennik
Ładuję....