CYWILIZACJA

Sztuka czy PEDOFILIA? Niemiecki "artysta" sięgnął rynsztoka!

Wagner Schwartz stworzył zboczony performance, którego artyzm polegał na tym, że nagiego "artystę" dotykały dzieci. "Sztuka" została zaprezentowana między innymi w Instytucie Goethego w Salvadorze – instytucji, która utrzymuje niemieckie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Performance "La Bête" wstrząsnął opinią publiczną w Brazylii.

"W spektaklu artysta ustawia się zupełnie nago na macie, a następnie jest dotykany przez widzów. Dziewczynka dotyka stóp Schwartza, a potem wychodzi i wraca, aby obejrzeć spektakl. Towarzyszy jej dorosła kobieta, jej matka" – tak brzmi opis niesmacznego performance’u Wagnera Schwartza, który zamieścił na swoim blogu brazylijski dziennikarz, Waldiney Passos.

 

We wtorek performance został zaprezentowany na otwarciu 35. Panoramy Sztuki Brazylijskiej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo. Wywołał falę oburzenia w Brazyli. Brazylijski kongresmen Jair Bolsonaro nie krył wzburzenia. Krótkie filmiki pokazujące fragmenty performance’u brazylijskiego "artysty" szybko obiegły internet spotykając się z krytycznymi komentarzami internautów;

 

– "To śmieci", "owoc chorego umysłu", "gdzie jest prokurator?" – to tylko kilka przykładowych komentarzy jakie wywołał film.

 

W oficjalnym oświadczeniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo zaprzeczyło by przedstawienie miało "charakter erotyczny", pojawiło się w nim stwierdzenie, że jest to luźna inspiracja rzeźbami brazylijskiej artystki Lygii Clark o wspólnej nazwie "Bichos" (stworzenie).

 

Instyt Goethego w Salvadorze to instytucja kulturalna działająca na zlecenie niemieckiego MSZ, która pełni za granicą rolę "niemieckiego ośrodka kultury". Schwartz znany jest ze skandalicznych i epatujących nagością spektakli, których kilka ma już w swoim "dorobku". 

Źródło: niezależna.pl

Komentarze

Zobacz także

Pan ma tam martwe dzieci! Zobacz szokującą rozmowę działaczki pro-life z pracownikiem kliniki aborcyjnej

JUŻ wkrótce WIELKIE NAWRÓCENIE ŻYDÓW! Rabin Kaduri to potwierdził!

Redakcja malydziennik

26-letnia Jasmin wystawiła na sprzedaż swoje dziewictwo! Jej rodzice…

Redakcja malydziennik
Ładuję....