OPINIE RELIGIA

Szokujące zachowanie księdza na pogrzebie. Czy to przystoi?

samobójstwo

Tego nikt się nie spodziewał. Rodzice zmarłego śmiercią samobójczą syna przeżyli prawdziwy wstrząs po słowach księdza na temat ich syna.

Nastolatek z Temperance w amerykańskim stanie Michigan popełnił samobójstwo 4 grudnia. Chłopak miał być zastraszany m.in. przez trenera piłki nożnej, do którego chodził na zajęcia. To miał być jeden z powodów odebrania sobie życia. Rodzice nastolatka chcieli zorganizować synowi katolicki pogrzeb, więc udali się do księdza, by ustalić wszystkie szczegóły.

Jakież było zdumienie i szok rodziców chłopaka, gdy ksiądz na pogrzebie skrytykował go i negatywnie ocenił, zastanawiając się na głos, czy zasłużył by wstąpić do nieba.

Rodzina nastolatka zgłosiła sprawę do archidiecezji wymagając, aby ksiądz nie mógł więcej odprawiać mszy na pogrzebach. Nie chcieli by bowiem, aby podobna krzywda spotkała innych ludzi.

Zgodnie z naukami kościoła Katolickiego  chrześcijanie postrzegają Boga na podstawie Biblii – jest Stwórcą, który daje życie każdemu. Jest to wyraz Jego miłości i pragnienia dobra dla nas. Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem za życie swoje i życie osób sobie powierzonych. Samobójstwo jest zatem grzechem i uczynkiem wymierzonym przeciwko Bogu.

Źródło: Wprost

Fot: Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/makabryczne-samobojstwo-mlodej-polki-zabija-sie-przy-uzyciu/

 

Komentarze

Zobacz także

Egzorcyzm ratunkiem dla małżeństwa. WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWO KAPŁANA!!!

Redakcja malydziennik

Ojciec Święty szczęśliwie doleciał do Fatimy. "Tak jak Ty, będziemy obrazem świetlistej kolumny oświetlającej drogi świata, ukazując wszystkim, że Bóg mieszka pośród swego ludu"

Armia rosyjska ma być jak Armia Czerwona. Patriarcha nie wyjaśnił, czy ma też masowo gwałcić kobiety

Ładuję....