POLITYKA

Szokujące: Wałęsa i Frasyniuk to część WOJNY HYBRYDOWEJ przeciwko Polsce

Prof. Andrzej Zybertowicz nie pozostawia żadnych złudzeń: fakt, że Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk chcą zablokować miesięcznicę, wpisuje się w wojnę hybrydową przeciwko Polsce.

Wojna hybrydowa, czyli taki rodzaj walki, który skupia się na różnych frontach, oprócz konwencjonalnych działań wojennych także działalność chociażby w Internecie. W przypadku Polski może to oznaczać dyskredytację naszego kraju na arenie unijnej, próby ukarania naszych najbliższych sojuszników, negatywny PR budowany przez opozycję i dziennikarzy, dawnych funkcjonariuszy SB, czy też samej Rosji. Jednym z działań jest także eksportowanie relacji z protestów antyrządowych.

 

Oczywiście w zmanipulowany sposób – dziennikarz Gazety Wyborczej świadomie używa słów, które rozszerzały znaczenie wyniesienia Frasyniuka z Krakowskiego Przedmieścia, do tego, że policja go aresztowała (słynne już "arrested" zamiast "detained" Bartosza Wielińskiego). Otóż według prof. Zybertowicza, obaj opozycjoniści mogą nie byc świadomi manipulacji, w której uczestniczą. "Żaden z nich nie pokazał, że jest zdolny do analizowania zmieniającego się współczesnego świata" – mówił w rozmowie z Polską The Times.

 

Wojna hybrydowa nie musi wcale opierać się na konflikcie zbrojnym, jak na Ukrainie, która dodatkowo ciągle szykanowana jest przez ataki hakerskie i mnóstwo rosyjskich trolli w ukraińskim internecie. Obraz Polski na świecie nie tworzy codzienność, ale obrazy, które przedostają się zagranicę i przedstawiając zmanipulowaną rzeczywistość.

Źródło: wPolityce.pl/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Identyfikacja ofiar w Smoleńsku to była farsa: Rosjanie rządzili przy zwłokach

Redakcja malydziennik

Sklepy w niedziele mogą być otwarte, ale…

Redakcja malydziennik

To jest chore! Homopary donoszą na Polskę do Strasburga, że ta przestrzega konstytucji!

Ładuję....