POLITYKA

Szokujące słowa Rabieja. Jak ktoś chce zabijać niech zabija…

Czy bycie w partii liberalnej, oznacza, że się nie myśli, nie używa rozumu i nie próbuje dostrzec konsekwencji własnych założeń? Bo niestety poniższe zdania sprawiają takie wrażenie.

„My jako partia liberalna stoimy na stanowisku, że jeśli ktoś nie chce dokonywać aborcji, zabijać dzieci – w pani języku – to tego nie robi. Jeśli to jest zbieżne z jego wartościami, to jest jego wybór – mówił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. – A jeśli ktoś chce zabijać dzieci? – dopytywała Godek. – To niech to zrobi. To jest jego wybór. To jest wybór światopoglądowy, życiowy i wybór odpowiedzialnego człowieka – odparł Rabiej”.

 

To idźmy dalej. Czy w takim razie, pan Rabiej, jako przedstawiciel partii liberalnej, uważa, że jak ktoś nie chce gwałcić, to niech nie gwałci, ale jak chce, to niech to robi? I czy jest zdania, że jak ktoś nie chce zabijać swojej teściowej (możemy to nazwać procesem sanowania domu), to może tego nie robić, ale jak chce to jest to jego wybór, „wybór światopoglądowy, życiowy i wybór odpowiedzialnego człowieka”. A co z sytuacją, gdy kogoś do szału doprowadzają politycy .Nowoczesnej? Czy na ich prawo do życia pan Rabiej także rozciągnąłby by prawo do wyboru?

 

Ja, od razu to zastrzegam, nie. Nikt nie ma prawa zabić, ani skrzywdzić niewinnej istoty ludzkiej. W tej sprawie nie ma wyboru, ale pytam o to, bo jeśli traktować zadeklarowany liberalizm Rabieja poważnie, to takie powinny być skutki. I niestety często są. Zgoda na to, by matka mogła zabić swoje dziecko pociąga za sobą – wcześniej czy później – zgodę na to, by dziecko mogło zabić swoją matkę (przy pomocy coraz często niedobrowolnej eutanazji), a także by lekarze mogli zlikwidować ciężko chorych pacjentów. I tak liberalizm zamienia się w zamordyzm i nihillizm. Smutne to, ale prawdziwe.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Nareszcie! Biskupi Belgii wyrazili sprzeciw eutanazji w ogóle, a szczególnie w placówkach katolickich

Rok 2017 to Rok św. Brata Alberta

Redakcja malydziennik

MOCNE! Szefunio i reszta… w PISF

Redakcja malydziennik
Ładuję....