ARCHIWUM

SZOKUJĄCE nowe taśmy "Sowy i Przyjaciół"! Ks. Sowa o "Gazecie Polskiej": Zniszczyć, nie polemizować!

Dziennikarze z TVP Info opublikowali kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. – Jurek, nie polemizować… zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz.. żadnych – tak o „Gazecie Polskiej” ks. Kazimierz Sowa mówił do Jerzego Mazgaja podczas rozmowy w słynnej już restauracji Sowa&Przyjaciele w lutym 2014 r.

Nieznane dotychczas nagrania pochodzą z rozmów, które odbyły się w lutym 2014 r. w restauracji Sowa&Przyjaciele w Warszawie, pomiędzy Pawłem Grasiem, ks. Kazimierzem Sową, ówczesnym szefem BOR, Marianem Janickim oraz biznesmenem Jerzym Mazgajem.

W pewnym fragmencie rozmów ks. Kazimierz Sowa radzi Jerzemu Mazgajowi, właścicielowi delikatesów Alma, radzi, co należy zrobić z „Gazetą Polską”:

 

Ks. Sowa: Kopyta jadłeś w Baku?

 

Mazgaj: Byłem, ale w Baku to byłem, teraz napisała, że byłem w towarzystwie przyjaciół polsko-radzieckich, cały czas mi to pisze k**** ten, no, Gazeta Polska, dzisiaj też podali, że prawda jest to, co powiedział Jarosław Kaczyński, że biznesmeni mają korzenie w PRL-u, taki… Maske (?) (…) był TPPR, a ja rzeczywiście założyłem koło TPPR-u… (…) jak to powiedzieć, gadać z tymi ch*****?

 

Ks. Sowa: Zniszczyć, Jurek

 

Mazgaj: I byłem w Baku dwa razy

 

Ks. Sowa: Jurek, nie polemizować… zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz.. żadnych…

 

 

We wrześniu 2013 r. Dorota Kania i Maciej Marosz przygotowali tekst „Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem”. Został on napisany po tym, jak 4 września 2013 r. w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński powiedział, że „po 1989 r. polskim biznesem rządzi mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu”, co powoduje, że „duży i średni biznes, ale też mały, często jest przystanią dla ludzi PRL”

Wypowiedź Kaczyńskiego spotkała się z ostrą krytyką ówczesnej rządzącej koalicji, a także mainstreamowych dziennikarzy.

Tekst Doroty Kani i Macieja Marosza wskazuje na biznesmenów, którzy mieli związki z komunistyczną bezpiekę lub innymi organami państwowymi PRL. O wspomnianym Jerzym Mazgaju możemy przeczytać, że w dobie stanu wojennego był rezydentem Orbisu w Indiach. „Podróżował po krajach Azji i dorabiał handlem. Nie wspomina słowa o swojej działalności politycznej, jaką prowadził w drugiej połowie lat 80. Nie wystarcza mu aktywność w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej i ZSMP. W 1988 r. wstąpił jeszcze do ORMO” – czytamy w tekście „Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem”.

Jerzy Mazgaj w roku 1998 został udziałowcem „Krakchemii”, założył firmę odzieżową Paradise Group, reprezentującą w Polsce największe światowe marki odzieżowe, był udziałowcem i właścicielem wielu spółek, w tym sieci delikatesów Alma. Alma w lutym 2017 r. zgłosiła wniosek o upadłość.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Oto dlaczego Izrael nie boi się ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO

Redakcja malydziennik

Dlaczego Bóg pozwala na wojnę?

Redakcja malydziennik

Order dla aborcjonistki i działaczki gejowskiej. Skandaliczna decyzja Watykanu i kuriozalne jej tłumaczenie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....