POLITYKA

SZOKUJĄCE: Niemcy próbują USPRAWIEDLIWIĆ gwałty imigrantów, poznaj opinie ekspertów!

Nowe dane zaprezentowane przez Bawarię są zatrważające: blisko 40% podejrzanych o gwałty to uchodźcy, Turcy, Syryjczycy i Afgańczycy. Eksperci próbują "wyjaśnić" przyczyny takiego stanu rzeczy.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii ujawnił raport landu na temat gwałtów. Względem zeszłego roku, napaści na tle seksualnym wzrosły o 12,8%. Wśród sprawców czynów aż 11% to uchodźcy, to zdecydowanie więcej, niż proporcjonalna ilość poszukujących azylu w społeczeństwie niemieckim. Badanie wykazuje, że 38,8% gwałcicieli nie było Niemcami – 15% to Turcy, 9% – Syryjczycy i tyle samo Afgańczycy.

 

Eksperci przedstawili przyczyny takiego stanu rzeczy w rozmowie z thelocal.de. Zwracają uwagę, że ofiary częściej zgłaszają gwałty dokonane przez obce osoby, bo "ludzie czują więcej strachu przed obcymi". Kolejnym powodem jest wiek uchodźców – 40% z nich to młodzi mężczyźni. A właśnie mężczyźni do 40 roku życia są najbardziej reprezentowani w statystkach o napaść na tle seksualnym. "Nie ma znaczenia, do jakiej religii należą" – powiedziała Maggie Schauer, psycholog. Rozwiązanie jest proste: należy uświadamiać uchodźców, że to jest złe. "W dalszym ciągu mówimy o tym, jakby to było tabu" – dodała psycholog.

 

Trzecim powodem może być brak nadziei. Na powrót do domu. Eksperci podają jednak jeden konstruktywny pomysł: inwestycja w odsyłanie do krajów pochodzenia. A co do reszty argumentów: takie działanie to nie szukanie przyczyn, a zwyczajne usprawiedliwianie – nikt nie nauczy imigrantów zasad europejskich klepiąc ich po główce po kolejnym gwałcie.

Źródło: thelocal.de

Komentarze

Zobacz także

GENIALNE wystąpienie ucznia-posła w Sejmie! Lewacy rozłożeni na łopatkę. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Śmierć Igora S. – policja publikuje oświadczenie, a my PRZERAŻAJĄCE nagranie

Terlikowski: Wychwalanie Castro to plucie w twarz jego ofiarom

Redakcja malydziennik
Ładuję....