RELIGIA

Szokujące! Ksiądz suspendowany za odmowę uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii!

Trudno nie uznać tych doniesień za szokujące. W kolumbijskiej diecezji Pereira biskup suspendował księdza za to, że odmówił on przyjęcia dopuszczającej do Komunii świętej rozwodników w ponownych związkach interpretacji „Amoris laetitia”. Zdaniem biskupa odmowa ta oznacza zerwanie jedności z Papieżem.

Ojciec Luis Alberto Uribe Medina od jakiegoś czasu głosił nauczanie Kościoła zawarte choćby w „Familiaris consortio” św. Jana Pawła II i odmawiał uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii świętej, bez spełnienia jakichkolwiek warunków. Biskup Rigoberto Corredor wezwał go więc – w obecności czterech księży diecezji –  do odwołania tych poglądów, dotyczących Eucharystii i małżeństwa.

 

Kapłan odmówił i podtrzymał swoje stanowisko. Biskup podjął więc decyzję o suspendowaniu go na podstawie kanonu 1364, paragrafu 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który stanowi, że „odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu”. W największym skrócie oznacza to, że biskup uznał, że wierność nauczaniu św. Jana Pawła II jest „herezją lub schizmą”. Biskup zacytował w dokumencie także par. 2 tego kanonu, który stanowi: „Jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego”.

Źródło: Rorate-caeli.blogspot.com/Pch24.pl

Komentarze

Zobacz także

Na ten dzień czekają więźniowie. W Wielkim Tygodniu w Hiszpanii dzieją się prawdziwe cuda

Redakcja malydziennik

Arcybiskup nie zgadza się z tytułowaniem Benedykta XVI „papieżem-emerytem”. W Watykanie nie są zadowoleni z…

Dziś można uzyskać Odpust Zupełny PORCJUNKULI! Wystarczy tylko…

Redakcja malydziennik
Ładuję....