WYDARZENIA

SZOKUJĄCE! Demencja i Alzheimer zbierają największe śmiertelne żniwo w Wielkiej Brytanii

Według statystyk, w Wielkiej Brytanii największe żniwo zbiera demencja i Alzheimer. W zeszłym roku z powodu tych chorób zmarło ponad 70 000 osób. Jest to dużo więcej, niż osób umierających z powodu chorób serca. Tych w zeszłym roku było około 66 000. Jeszcze dwa lata temu, to choroby serca były główną przyczyną zgonów na wyspie.

Zdaniem lekarzy zmiana ta spowodowana jest znaczną poprawą profilaktyki i leczenia chorób serca. Ludzie są bardziej świadomi, starają się zdrowiej odżywiać, nie obciążając przy tym serca. Coraz więcej ludzi przyjmuje również skuteczne preparaty, które łagodzą między innymi problemy wysokiego ciśnienia krwi.

 

Niestety demencja wciąż nie jest dość dobrze zbadaną chorobą. Jest to trudna choroba, z którą borykają się także bliscy chorego. Niestety, jak dotąd nie znaleziono leków, które potrafiłyby cofnąć lub zatrzymać, czy to demencję, czy Alzheimera. Aby temu zaradzić, organizacje charytatywne Wielkiej Brytanii wezwały rząd do podwojenia rocznej puli przeznaczanej na badania demencji starczej. Przed najbliższe pięć lat, organizacje chcą na ten cel otrzymać 132 milionów funtów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy taniec jest … grzechem? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Żona Macrona WYMYKA się potajemnie z Pałacu Elizejskiego! W jakim celu?

Redakcja malydziennik

Sześć sposobów na to, jak stworzyć JEDNOŚĆ w małżeństwie

Redakcja malydziennik
Ładuję....