CYWILIZACJA

Szokujące dane! Rynek in vitro zwiększa się o dziesięć procent rocznie. Obecnie jest wart…

Światowy rynek in vitro i produktów z nim związanych rośnie w tempie błyskawicznym. W tym roku wart jest on prawie osiem i pół miliarda dolarów, ale w roku 2022 jego pełna wartość ma wynosić 12,5 miliarda dolarów.

Dane takie podaje organizacja Research and Markets. Jej badacze podkreślają, że tak błyskawiczny rozwój rynku związany jest ze zmianami cywilizacyjnymi, społecznymi i kulturowymi, które sprawiają, że coraz więcej par jest bezpłodnych. I dotyczy to nie tylko krajów zachodnich, w których już 25 procent par cierpi na bezpłodność, ale także krajów azjatyckich, takich jak Japonia, Chiny, Korea Południowa, Indie, a nawet Tajlandia. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia na świecie w 2010 roku było… 48.5 miliona bezpłodnych par. 

 

Istotnym elementem rozwoju rynku in vitro jest także to, że staje się ono coraz bardziej społecznie akceptowalne, także w odniesieniu do osób czy par, u których zamówienie dziecka z in vitro wywołało by społeczny sprzeciw. Mowa o parach homoseksualnych, ale także osobach samotnych po 65 roku życia. Obecnie coraz więcej klinik oferuje dzieci także takim osobom. A społeczeństwa zaczynają to akceptować.

Źródło: Bioedge.org/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto nowy niezawodny sposób na raka! Naukowcy właśnie odkryli, że wystarczy…

Redakcja malydziennik

UWAGA! Oto napój który odmieni Twoje życie!

Redakcja malydziennik

Na Białorusi jak za twardej komuny! Dzieci głodują, nastolatki ważą 11 kilo! SZOK!

Redakcja malydziennik
Ładuję....