CYWILIZACJA

Szokująca relacja służb z Grenfell: odnaleziono 79 ofiar, ale poszukiwania potrwają nawet do…

Po wstępnych poszukiwaniach w budynku, który spłonął 14 czerwca, zidentyfikowano 79 ofiar. Funkcjonariusze nie pozostawiają jednak złudzeń – w środku mogą być kolejne ofiary. Ich poszukiwania potrwają bardzo długo.

Według Fiony McCormack z londyńskiej policji, która wypowiadała się dla portalu mirror.co.uk poszukiwania mogą przeciągnąć się nawet na następny rok. Wszystko ze względu na poziom zniszczeń i obawy przed zawaleniem budynku. Służby już wcześniej informowały, że Grenfell należy będzie wzmocnić przed kompletnym przeszukiwaniem.

 

Do tej pory sprawdzono lokalizacje, o których informowali bliscy ofiar. Istniej jednak możliwość, że w spalonym budynku spoczywają ciała wciąż bezimiennych ofiar, o które nikt się nie upomniał. Bardzo możliwe jest, że w budynku byli bowiem nielegalni imigranci. Teraz o ich pobycie boją się poinformować bliscy.

 

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, prosił jednak, aby poszkodowani nie obawiali się kontaktować ze służbami. Sam Khan jest pierwszym muzułmaninem na fotelu burmistrza Londynu.

Źródło: mirror.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Holenderska straż pożarna dyskryminuje ze względu na płeć i wiek – i bardzo dobrze!

Redakcja malydziennik

Tą kobietą z zespołem Downa zachwyca się cały świat! Dlaczego?

Redakcja malydziennik

Oto krótki przewodnik po Koranie, po którym zrozumiesz wszystko!

Redakcja malydziennik
Ładuję....