ARCHIWUM

SZOK! Z niemieckiej Bundeswehry znika broń. Kto kradnie? ZOBACZ!

Z Bundeswehry zniknęło w minionych dwóch latach pięć automatycznych karabinów szturmowych G36 oraz dwa starsze modele tej broni G3 – podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na wyniki wewnętrznej kontroli w niemieckiej armii.

Wojsko nie może się też doliczyć dwóch pistoletów P8 oraz trzech pistoletów sygnalizacyjnych – czytamy w najnowszym wydaniu największego niemieckiego magazynu politycznego.

 

W lutym tego roku doszło ponadto na jednym z poligonów do włamania do transportera opancerzonego, z którego zginęły dwa karabiny G36 i dwa pistolety – P8 i sygnalizacyjny.

 

Prokuratura sprawdza, czy w tę kradzież nie był zamieszany porucznik Franco A., aresztowany pod koniec kwietnia w związku z podejrzeniem o przygotowywanie zamachu na niemieckich polityków. Niedaleko poligonu w Minden, gdzie doszło do włamania, odbywał służbę żołnierz o skrajnie prawicowych poglądach, który znał Franco A. oraz drugiego aresztowanego oficera Maximiliana T. Śledczy badają ewentualne powiązania – pisze "Der Spiegel".

 

Franco A. ukradł około tysiąca sztuk amunicji i ukrył ją u trzeciego zatrzymanego kompana, 24-letniego studenta. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Radość w rodzinie premier Szydło. Jej syn jest już KAPŁANEM

Redakcja malydziennik

Habemus papam rozbrzmiało dokładnie 39 lat temu! Obejrzyj PEŁNE nagranie z wyboru Karola Wojtyły na papieża

Redakcja malydziennik

Oto komu zależy na niepodległości Katalonii! Razem ze Szkocją i Lombardią spotkali się w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....