WYDARZENIA

SZOK! W Australii można poddać się eutanazji. Piekło się otwarło!

Wiktoria, najbardziej zaludniony stan w Australii, podjął prawne kroki do umożliwienia przeprowadzania eutanazji na terminalnie chorych osobach. Ustawa wprowadzająca eutanazję została uchwalona dziś rano, po 26 godzinnym posiedzeniu. Za wprowadzeniem możliwości poddania się eutanazji opowiedziało się 47 członków zgromadzenia, przeciwko było 37 z nich.

Ustawa umożliwi nieuleczalnie chorym powyżej 18 roku życia, poproszenie o skrócenie życia, w przypadku gdy, lekarz orzeknie, że choremu zostało mniej niż rok życia. Pacjent będzie mógł zażądać podania śmiertelnej dawki leków. Jeżeli nie będzie wstanie sam zażyć śmiercionośnego środka, ma prawo poprosić o pomoc lekarza.

 

Wiktoria ma nadzieję, że w jej ślady pójdą również inne australijskie stany, a może i cały kontynent.  

 

 Jednym z argumentów za wprowadzeniem śmierci na życzenie, był fakt, że wiele państw zalegalizowała już taką formę „pomocy” nieuleczalnie chorym. Eutanazja jest dozwolona między innymi w Kanadzie, Holandii, Belgii, Szwajcarii i niektórych stanach USA.

 

Do tej pory rząd Australii sprzeciwiał się legalizacji aborcji, co dla jej zwolenników było nie do pomyślenia. Pierwszym krajem, który po latach debaty publicznej zalegalizował eutanazję była Holandia w 2001 roku. Teraz jednak Australia zaczyna dołączać do postępowych państw.

 

CAŁOŚĆ CZYTAJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Przerażające! Na tych cmentarzach dzieją się straszne i niewyjaśnione rzeczy…

Watykan do znudzenia: Migranci nie są zagrożenie. Ale argumentów brak, bo historia uczy czego innego

Redakcja malydziennik

UWAGA! Następuje niebezpieczna islamizacja … chrześcijaństwa!

Redakcja malydziennik
Ładuję....