WYDARZENIA

SZOK! Terlikowski broni zabójcy 10-letniej Kristiny! „On jest nadal człowiekiem”

Nie milkną echa po ostatniej wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który oskarżany jest o obronę przestępcy. Teraz do sprawy odniósł się publicysta Tomasz Terlikowski. Jego wpis opublikowany na Facebooku wywołał szok u wielu fanów. 

RPO wywołał burzę stwierdzeniem, że 22-letni zabójca Kristiny został zatrzymany w nieludzki i uwłaczający jego godności sposób. Tomasz Terlikowski – choć przyznaje, że często nie zgadza się z Adamem Bodnarem – tym razem przyznał mu rację.

Nie byłem i nie jestem wielbicielem Adama Bodnara, ale oświadczenie jakie wydał w sprawie 22-letniego zabójcy Kristiny jest zwyczajnie sensowne. To, że ten człowiek jest zabójcą (a do tego się przyznał) nie odbiera mu jego praw ludzkich i obywatelskich, nie odbiera mu jego godności. 

– pisze Terlikowski na swoim facebookowym profilu.

Czytaj także: Kim jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny? Dotarli do jego znajomych!

Publicysta podkreśla, że rolą państwa nie jest pastwienie się nad zatrzymanym, lecz wymierzenie mu sprawiedliwej kary z poszanowaniem jego godności. I dodaje, że nie może być ono narzędziem społecznej zemsty, nawet jeśli mamy do czynienia z najgorszym przestępcą.

Rzecznik praw obywatelskich jest powołany do tego, by chronić obywateli przed niepotrzebną, zbędną przemocą państwa. I to właśnie robi. Z chrześcijańskiego zaś punktu widzenia konieczność kary, uznanie, że powinna być ona sprawiedliwa nie oznacza, że odbiera się godność sprawcy. On jest nadal człowiekiem, nadal ma niezbywalne prawa.

– przekonuje Terlikowski.

Dziennikarz kończy swój wpis stwierdzeniem, że surowa i nieuchronna kara jest skuteczniejsza od „zemsty i pokazówki”.

Komentarze

Zobacz także

Z Helu na Jasną Górę. Najdłuższa pielgrzymka ma do przejścia 640 km.

Piotr Karwowski

Chcą nam wepchnąć edukację seksualną do szkół tylnymi drzwiami?

Redakcja malydziennik

Feministki kłamią! Polska wcale nie chroni dzieci nienarodzonych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....