POLITYKA

SZOK! Szwed wpadł do polskiego szpitala i zaczął okładać ludzi kluczem do … kół!

Obywatel Szwecji, mieszkaniec powiatu kościerskiego (Pomorskie) wszedł do szpitala w Kościerzynie i pobił dwóch mężczyzn – podała policja. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiadomo co było motywem ataku. Policja prowadzi dochodzenie.

 

Asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie powiedział we wtorek PAP, że policja została wezwana do miejscowego szpitala specjalistycznego w poniedziałek o godz. 17.40.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, 42-letni obywatel Szwecji wszedł do lecznicy i na korytarzu zaatakował kluczem do kół 38-latka, mieszkańca powiatu kartuskiego. Następnie poszedł na Szpitalny Oddział Ratunkowy i tam, prawdopodobnie ostrym narzędziem, zaatakował w głowę 62-latka w głowę. "Dość dotkliwie zranił mężczyznę za uchem" – dodał policjant.

 

"Nie wiadomo, co było motywem zachowania Szweda" – powiedział PAP policjant. Zaznaczył, że poszkodowani mężczyźni przebywają w szpitalu na obserwacji; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Reakcja personelu medycznego była szybka i nie doszło do tragedii" – dodał.

 

Napastnik został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji w Kościerzynie. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Kwidziński poinformował, że badanie napastnika na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż był trzeźwy. Pobrano też krew do badań w celu sprawdzenia czy mężczyzna nie był pod wpływem środka odurzającego.

 

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie, są przesłuchiwani świadkowie, napastnik ma być przesłuchany w obecności biegłego tłumacza.

 

O zdarzeniu poinformowała TVN24.

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Co za skandal: lekarze nie chcą odesłać Charliego do innej placówki, nikt nie chce też go uśmiercić

BRAWO! Rusza kampania przeciw "szarganiu dobrego imienia Polski"

Redakcja malydziennik

MOCNE wystąpienie Orbana w Polsce

Redakcja malydziennik
Ładuję....