POLITYKA

SZOK! Młodzi Niemcy nie chcą już Boga, ale pragną przyjąć imigrantów jako wzbogacenie kulturowe

Tak wynika z przeprowadzonego w zeszłą środę sondażu, w którym młodzi ludzie w wieku od 18 do 34 lat uznali, że Kościół i wiara odgrywają w ich życiu znikomą rolę. W badaniach wzięło udział 200 000 młodych ludzi z dziesięciu krajów europejskich.

Sondaż przeprowadzony został drogą internetową, a jego wyniki zostały opublikowane przez portal Generation What?. Najbardziej jednoznaczne były odpowiedzi młodzieży niemieckiej, które poniżej omawiamy:

Aż 85% respondentów odpowiedziało, że w ogóle nie potrzebuje Pana Boga. Są szczęśliwi żyjąc z dala od nauki Kościoła i jest to dla nich w zupełności satysfakcjonujące. Mniejszy lub większy brak zaufania do instytucji religijnych wykazało 86% ankietowanych. Tymczasem największe zaufanie do Kościoła ma młodzież w wieku 18-19 lat.

Ciekawe były również odpowiedzi dotyczące kwestii imigrantów w Niemczech. Z raportu wynika, że zdecydowana większość uważa napływ imigrantów za pozytywne „wzbogacenie kulturowe”. Tylko 22% jest przeciwko goszczeniu na terytorium Niemiec tzw. uchodźców. Ponadto sondaż wskazuje, że to kobiety są bardziej przychylne wzbogacaniu kulturowemu aniżeli mężczyźni, procentowo przestawia się to odpowiednio jako 80% i 74%. Również najmłodsi z badanych, bo aż 82% ,jest przychylnie nastawionych do imigrantów. W grupie wiekowej 30-34 lat poparcie dla tzw. uchodźców wyraża już „tylko” 76%.

Pytania na portalu były otwarte przez kilka miesięcy, do końca lipca zeszłego roku (dla innych krajów dłużej, stąd wyniki pojawiły się dopiero teraz). Aby dotrzeć do jak najszerszej ilości młodych, twórcy sondażu szeroko reklamowali swoją akcję w mediach społecznościowych i publicznych. Tym sposobem w Niemczech do odpowiedzi zgłosiło się 160 000 młodych ludzi.

"czytaj_dalej_tv_republika_1_18_02"

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziś ciało Magdy Żuk będzie przebadane tomografem!

Polska wysyła pomoc do ogarniętej wojną Syrii! SPRAWDŹ ILE pieniędzy przekażemy

Dzięki Bogu. Pani Premier czuje się "zupełnie nieźle"

Redakcja malydziennik
Ładuję....