CYWILIZACJA

SZOK! Irlandzkie lobby śmierci – za pieniądze Sorosa – próbuje przeforsować zmianę konstytucji w celu…

Skandaliczna decyzja irlandzkiego rządu. Pod wpływem nacisków środowisk proaborcyjnych powołał on Zgromadzenie Obywateli, aby w sposób na pozór demokratyczny dopuścić do zmiany lub nawet uchylenia Ósmej Poprawki do irlandzkiej konstytucji zapewniającej pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Zgromadzenie Obywateli ma debatować na temat zmian konstytucyjnych w sprawie pozbawienia życia nienarodzonych dzieci m.in w przypadku nieuleczalnej choroby dziecka czy poczęcia w wyniku czynu zabronionego.

Ósma Poprawka do konstytucji Irlandii z 1937 roku jest powszechnie nazywana „Poprawką pro-life” (Pro-life Amendment), która uznaje prawo do życia nienarodzonego dziecka na równi z prawem do życia matki. Dodatkowo zakłada ona, iż zgładzenie życia nienarodzonego nie należy do prywatnej sfery matki, czy rodziny, gdyż dziecko to jest autonomicznym człowiekiem chronionym przez Konstytucję bez żadnych wyjątków.


W ciągu ostatnich 30 lat w Irlandii były nagłaśniane pojedyncze przypadki kobiet, które chciały dokonać aborcji w wyniku losowych życiowych sytuacji. Każdy przypadek był skrupulatnie wykorzystywany przez lobby proaborcyjne, które za wszelką cenę chciało przeforsować zmianę konsytuacji.

 

Do tej pory Irlandia wiodła prym wśród państw zachodnich w kontekście standardów ochrony życia nienarodzonego. Jak podkreśla Instytut Ordo Iuris, uchylenie Ósmej Poprawki będzie stanowić istotne zagrożenie dla praw człowieka w tym kraju. 

Źródło: ordoiuris.pl

Komentarze

Zobacz także

Skandal! Gwiazdy na lodzie tańczą w…. pasiakach

Redakcja malydziennik

Niemcy zrobili sobie z Polski wysypisko śmieci! Zwożą do nas tony odpadów!

Redakcja malydziennik

Wprowadzenie „małżeństw homoseksualnych” to w istocie bezprawie tyrańskiego państwa. I NIKOGO nie może do niczego zobowiązywać!

Ładuję....