ARCHIWUM

SZOK i CHAMSTWO Rosjan: w kolejnej trumnie ofiary katastrofy smoleńskiej dokonano makabrycznego odkrycia

Do informacji o niepokojącym znalezisku dotarł portal wPolityce.pl. Tym razem nie chodzi tu "tylko" o dodatkową dłoń w trumnie. Ta sprawa ewidentnie pokazuje, że kolejne ekshumacje są potrzebne, a nieotwieranie trumien w Polsce było dużym zaniedbaniem.

"W czasie jednej z ekshumacji przeprowadzonych w 2017 r. dokonano najbardziej bulwersującego ze wszystkich dotychczasowych odkryć. W jednej trumnie znajdowały się dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Z szacunku do rodzin celowo nie podajemy, po której ekshumacji dokonano tego odkrycia" – podał portal wPolityce.pl

 

Prokurator nie potwierdził jeszcze tych informacji. Wg źródeł portalu nieznane są też tożsamości osób, których szczątki spoczęły w zbiorowym grobie.

 

Trumny ofiar katastrofy nie były otwierane w Polsce. Wg Ewy Kopacz nie pozwalały na to przepisy sanitarne (chodzi o przepisy z lat 50.), dlatego ciała musiały być zidentyfikowane w Moskwie. Wykazywano jednak wtedy, że bardziej zasadne byłyby tu przepisy kodeksu postępowania karnego – mają one pierwszeństwo nad ustawą o pochówku. Nie wpłynęło to jednak to stanowisko ówczesnego rządu.

 

Prezydent Andrzej Duda zgodził się dziś także na kolejną turę ekshumacji.

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy Polacy będą mogli dalej emigrować do Wielkiej Brytanii?

Redakcja malydziennik

Uwaga na książki dla dzieci! Wyglądają niewinnie, a w środku…

Redakcja malydziennik

Walka o niepodległość nigdy się nie kończy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....