POLITYKA

SZOK! Grupa satanistyczna chce postawić pomnik Szatana w parku miejskim!

Władze miasta Belle Plaine w Stanie Minnesota, wyraziły zgodę na postawienie pomnika, który ma uczcić Szatana. Postument ma stanąć w miejskim Parku Pamięci Weteranów. Nie będzie przedstawiał postaci, a jedynie grę symboli. Ma mieć kształt czarnej kostki, na której zamontowane lub wymalowane będą pentagramy. Całość ma zwieńczyć hełm.

Pomysłodawcą pomnika, jest Świątynia Szatana znajdująca się w Salem w stanie Massachusetts. Lucien Greaves, współzałożyciel Świątyni, twierdzi, że ani on ani jego organizacja nie wierzy w nadprzyrodzoną naturę, a więc i w samego Szatana, ale odbiera go jako metaforę dla ostatecznego buntu przeciwko tyranii. Zdaniem założyciela pomnik ma stanowić symbol i manifestację buntu. Ponadto zdaniem jednego z członków grupy, taki pomnik da dowód temu, że „wszystkie wyznania mają prawo głosu w mieście Belle Plaine i stanie Minnesota”.

 

Mimo, że jak twierdzi współzałożyciel, grupa nie wierzy w Szatana, to w 2014 roku próbowała na Uniwersytecie Harvardzkim zorganizować Czarną Mszę. Innym pomysłem satanistów była próba zainstalowania figury diabła na Kapitolu w Oklahomie.

 

Mieszkający w Minnesocie katolicy ostro sprzeciwiają się postawieniu pomnika Szatana w parku. Protesty połączone są z gorącą modlitwą i rozmowami w władzami Belle Plaine. W spotkaniu różańcowym wzięło udział kilkaset osób, to dużo jak na 7 000 miasteczko. Katolicy są zgodni, pomnik nie może stanąć w parku, gdyż, jak mówi jedna z uczestniczek protestów Susie Collins „taki pomnik nie niesie z sobą przesłania życia i miłości, jest symbolem śmierci i rozpadu”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

"Wiem, że mierzycie wysoko" – dowiedz się, o co w kwietniu szczególnie modli się Franciszek! [WIDEO]

Redakcja malydziennik

No i prof. Środa znów pokazała, co myśli o świętowaniu zwycięstwa nad bolszewikami: "Budzi to moją odrazę"

Redakcja malydziennik

Polacy ofiarami w Manchesterze? Na razie nie ma takich danych

Ładuję....