CYWILIZACJA RODZINA

SZOK! Grozi mu więzienie, bo nie chciał ZABIĆ NIENARODZONEGO DZIECKA!

Argentyński ginekolog uratował życie nienarodzonemu dziecku, którego matka zażyła tabletkę poronną. Lekarzowi grożą teraz dwa lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w szpitalu w miejscowości Cipolletti (północna Patagonia). Kobieta, która twierdziła, że ją zgwałcono zażyła tabletkę poronną i poprosiła o usunięcie ciąży. Ordynator szpitala dr Leandro Rodríguez Lastra podjął jednak decyzję o ratowaniu dziecka.

Czytaj także: Ziobro konkretnie: aborcja jest niezgodna z polską konstytucją

Sprawa trafiła ostatecznie do sądu. Podczas procesu dr Lastra oświadczył, że postąpił zgodnie ze składaną przez siebie przysięgą lekarską. Dodał też, że tabletki zażyte przez pacjentkę nie mają zastosowania w zaawansowanej ciąży. Tymczasem kobieta była już w 35. tygodniu.

Mimo to sąd uznał go winnym. Nie ogłoszono jeszcze wysokości wyroku, ale lekarzowi mogą grozić nawet dwa lata więzienia za „niedopełnienie obowiązków służbowych”. Dr Lastra zapowiedział już odwołanie.

Dziecko uratowane przez argentyńskiego lekarza ma obecnie prawie dwa latka. Jest zdrowe i przebywa pod opieką rodziny zastępczej.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

Siniak może okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Zobacz dlaczego

Redakcja malydziennik

Lekarz doniósł na kobietę, która nie zaszczepiła dziecka. Rusza pierwszy tego typu proces

Redakcja malydziennik

Przerażająca wizja ojca Pio o III WOJNIE ŚWIATOWEJ! Jaki los czeka POLSKĘ?

Adam Gaafar
Ładuję....