ARCHIWUM

SZOK! Ewa Kopacz nowym wiceszefem Parlamentu Europejskiego! Wybrało ją aż…

Ewa Kopacz została wybrana na nowego wiceszefa Parlamentu Europejskiego. 

Informacja, że była premier Ewa Kopacz będzie kandydować na wiceszefa PE pojawiła się wczoraj. Polityk PO startowała z listy Europejskiej Partii Ludowej. Właśnie pojawiła się informacja, że Ewa Kopacz otrzymała 461 głosów, co wystarczyło jej na objęcie tego stanowiska.

Czytaj także: SKANDAL! Mocne słowa Mike’a Tysona: „Polakom w Powstaniu Warszawskim stało się g*wno

Zgodnie z zasadami głosowania, aby zostać wybranym kandydat musi zdobyć bezwzględną większość głosów – 50 proc. plus jeden głos. Kopacz jest jednym z 11 nowych wiceprzewodniczących. Oprócz niej wybrano też między innymi fińską polityk Ligi Zielonych Heidi Hautalę, węgierską socjalistkę Klarę Dobrev oraz kandydatkę Socjalistycznej Partii Niemiec Katarinę Barley.

Zdzisław Krasnodębski z PiS otrzymał 169 głosów, co nie pozwoliło mu objąć stanowiska wiceszefa. Wymagana większość wynosiła bowiem 331 głosów.

„Dziękuję za zaufanie i oddane głosy. Postaram się jak najlepiej wypełniać funkcje wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego” – napisała Ewa Kopacz na Twitterze.

„Dobra wiadomość dla Polski. Ewa Kopacz wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego! Serdeczne gratulacje!” – napisał z kolei Donald Tusk.

O godzinie 19.00 odbędzie się druga tura wyborów – do obsadzenia zostały jeszcze trzy stanowiska wiceszefa PE.

Komentarze

Zobacz także

Kiedy tak naprawdę powstało Boże Narodzenie? DOWIEDZ SIĘ!

Redakcja malydziennik

Premier Czech OSTRZEGA Polskę przed chorymi zakusami Niemiec!

Redakcja malydziennik

Sondaż dorzeczy.pl: PiS bierze wszystko! Platforma zaorana i rzucona na kolana!

Redakcja malydziennik
Ładuję....