CYWILIZACJA

Szok! E-papieros zabił … właściciela!

Amerykańskie władze ujawniły raport z autopsji mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione przez służby ratownicze w jego domu w St. Petersburg na Florydzie. Dowiadujemy się z niego, że 38-letni Tallmadge D’Elia zginął wskutek eksplozji elektronicznego papierosa. To kolejny taki przypadek! 

 

Urządzenie wybuchło, gdy mężczyzna miał je w ustach. Jego odłamki wbiły się w mózg ofiary. Doszło też do pożaru, który poparzył większość ciała mężczyzny. To właśnie pożar zaalarmował służby ratownicze, które po wejściu do palącego się budynku znalazły tam zwłoki.

To nie pierwszy przypadek eksplozji elektronicznego papierosa. W lipcu 2017 roku U.S. Fire Administration opublikowała raport „Electronic Cigarette Fires and Explosions in the United States 2009-2016”. Dowiadujemy się z niego, że we wspomnianym okresie amerykańskie media informowały o 195 przypadkach eksplozji i pożaru spowodowanych przez elektroniczne papierosy. W ich wyniku 133 osoby doznały obrażeń, a w 38 przypadkach były to ciężkie uszkodzenia ciała. W 61 przypadkach wypadek miał miejsce, gdy e-papieros znajdował się w kieszeni, a w 60 przypadkach gdy był używany.

 

djd/kopalniawiedzy.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Mężczyzna SAM zgłosił się na policję! Nie mógł żyć ze świadomością, że…

Redakcja malydziennik

Zabrali się za Skandynawię! Oslo miało być następne… Mogła być masakra!

Redakcja malydziennik

Możliwa nowa wojna na Bałkanach. Powstaje nowa armia w Europie

Redakcja malydziennik
Ładuję....