CYWILIZACJA

SZERSZEŃ AZJATYCKI coraz bliżej! Owad o zabójczym jadzie już niedługo w POLSCE!

Już tego lata w naszym kraju może pojawić się niezwykle groźny i agresywny owad – szerszeń azjatycki. Jego jad jest w stanie zabić człowieka.

Owad od 2018 r. jest w Niemczech,  a lada dzień ma pojawić się w Wielkiej Brytanii. Wcześniej szerszeń azjatycki pojawił się w Francji. Stamtąd rozprzestrzenił się na inne kraje Zachodu – można go już spotkać w Hiszpanii, Portugalii, Belgii i we Włoszech.

Szerszeń azjatycki trafił  do Europy prawdopodobnie wraz z transportem porcelany z Chin. Co roku powiększa zasięg swojego występowania średnio o 100 km. Właśnie zaczyna się kolejny okres ich „wędrówki”.

Czytaj także: Poważne zmiany w KOŚCIELE! Ksiądz będzie mógł mieć żonę. Wystarczy tylko, że…

Owad stanowi poważne zagrożenie dla ludzi – jedno jego użądlenie może skończyć się śmiercią. Eksperci informują, że szerzenie z Azji może znajdować się już w Polsce, gdyż nie migrują one dużymi skupiskami. Jednocześnie uspokajają, że do Europy trafił mniej groźny gatunek tego owada.

Nie oznacza to jednak, że nie należy być czujnym – jad szerszenia, który zadomowił się na Starym Kontynencie, wciąż jest groźny dla dzieci oraz alergików i osób starszych.

Szerszenie azjatyckie powodują ponadto ogromne straty w pszczelarstwie. Atakują grupami ule w celu pozyskania miodu. Jeden owad jest w stanie zabić do 10 pszczół dziennie.

Komentarze

Zobacz także

Poród? Tylko z mężem. Innego sobie nie wyobrażam

Tę szkołę nawiedziły DUCHY. To, co uchwycił monitoring, w głowie się nie mieści. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

To niewiarygodne! Dziewczyna na obrazie z połowy XIX wieku ma w ręku smartfona?

Redakcja malydziennik
Ładuję....