CYWILIZACJA

SZERSZEŃ AZJATYCKI coraz bliżej! Owad o zabójczym jadzie już niedługo w POLSCE!

Już tego lata w naszym kraju może pojawić się niezwykle groźny i agresywny owad – szerszeń azjatycki. Jego jad jest w stanie zabić człowieka.

Owad od 2018 r. jest w Niemczech,  a lada dzień ma pojawić się w Wielkiej Brytanii. Wcześniej szerszeń azjatycki pojawił się w Francji. Stamtąd rozprzestrzenił się na inne kraje Zachodu – można go już spotkać w Hiszpanii, Portugalii, Belgii i we Włoszech.

Szerszeń azjatycki trafił  do Europy prawdopodobnie wraz z transportem porcelany z Chin. Co roku powiększa zasięg swojego występowania średnio o 100 km. Właśnie zaczyna się kolejny okres ich „wędrówki”.

Czytaj także: Poważne zmiany w KOŚCIELE! Ksiądz będzie mógł mieć żonę. Wystarczy tylko, że…

Owad stanowi poważne zagrożenie dla ludzi – jedno jego użądlenie może skończyć się śmiercią. Eksperci informują, że szerzenie z Azji może znajdować się już w Polsce, gdyż nie migrują one dużymi skupiskami. Jednocześnie uspokajają, że do Europy trafił mniej groźny gatunek tego owada.

Nie oznacza to jednak, że nie należy być czujnym – jad szerszenia, który zadomowił się na Starym Kontynencie, wciąż jest groźny dla dzieci oraz alergików i osób starszych.

Szerszenie azjatyckie powodują ponadto ogromne straty w pszczelarstwie. Atakują grupami ule w celu pozyskania miodu. Jeden owad jest w stanie zabić do 10 pszczół dziennie.

Komentarze

Zobacz także

Libańczyk ZMASAKROWAŁ imigracyjną politykę UE! Zobacz, co należy robić, żeby naprawdę pomóc

Znany bioetyk celebryta przekracza kolejne granice. Jego zdaniem gwałcenie osób upośledzonych umysłowo jest moralnie dopuszczalne

Redakcja malydziennik

Takie są objawy przedawkowania PARACETAMOLU. Wystarczy, że zażyto tylko…

Redakcja malydziennik
Ładuję....