ARCHIWUM

"Szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników"

To szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników – ocenił szef Solidarności Piotr Duda po tym, jak Sejm uchwalił w środę ustawę obniżającą wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn. Duda podkreślił, że związek nie wycofuje się z postulatu emerytur stażowych.

"To szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników, dla członków Solidarności, dla nas osobiście, że konsekwencją, merytorycznym uporem doprowadziliśmy do odwórcenia tej złej sytuacji sprzed czterech lat" – podkreślił przewodniczący NSZZ "S" po głosowaniach w Sejmie. 

 

Pytany o inne postulaty związku – uwzględnienie stażu pracy przy prawie do emerytury – przypomniał, że działania nie zakończyły się. "Dziś mamy obniżony wiek emerytalny, jutro zaczynamy przegląd emerytur, aby przedstawić rządowi konkretne propozycje emerytur stażowych. My tego nie odpuszczamy" – zapowiedział.

 

Duda i Henryk Nakonieczny z prezydium związku byli obecni na sejmowej galerii podczas głosowania nad prezydenckim projektem.

 

Sejm uchwalił zmiany, zgodnie z którymi od 1 października 2017 r. kobiety będą mogły przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Obecnie wiek emerytalny wydłużany jest do 67 lat – kobiety miały go osiągnąć w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński ostro o Tusku: Nie jest w interesie Polski, by ktoś taki był przewodniczącym Rady Europejskiej

Redakcja malydziennik

ZOBACZ jak Weronika Kostrzewa zaorała polskie feministki!

Redakcja malydziennik

Kukiz: Gdyby doszło do wyboru Trzaskowski – Jaki, to poparłbym…

Redakcja malydziennik
Ładuję....