RELIGIA

Szatan znalazł lukę i zaatakował z całą mocą! TO nie jest obrona dzieci, to sataniczny atak na Kościół i jego sakramenty!

To, co wydarzyło się w Australii woła o pomstę do nieba. Specjalna królewska komisja śledcza, która badała molestowanie dzieci przygotowała raport, w którym znajdują się sugestie, którym trzeba sprzeciwić się z całą mocą!

Nie, nie dlatego, że napisano w nim o straszliwych przypadkach molestowania dzieci. To też woła o pomstę do nieba. Odpowiedzialni za te czyny i ci, którzy ich kryli powinni zostać surowo ukarani. Ale sugestie komisji są również skandaliczne. 

 

Oto bowiem sugeruje ona Kościołowi, by zerwał on z tajemnicą spowiedzi i celibatem. To drugie jest oczywiście dyskutowalne, ale trudno znaleźć dowody na to, że celibat wpływa na zwiększenie liczby ofiar pedofilii. Najwięcej molestujących żyje w związkach, czy to oznacza, że związki powinny być zakazane? Dzieci molestowane są przez nauczycieli, pastorów i rabinów, którzy nie żyją w celibacie, a zatem nie widać wpływu na molestowanie celibatu.

 

Ale nie to jest największym skandalem. O wiele groźniejsze jest sugestia o zerwaniu z tajemnicą spowiedzi. Oczywiście mowa tylko o sytuacjach związanych z molestowaniem, ale trzeba wiedzieć, że przyjęcie takiego pomysłu oznaczałoby ostateczne zniszczenie spowiedzi. Jeśli wolno naruszyć tajemnicę w jakiejkolwiek sytuacji, to można także w każdej innej. Ktoś uzna, że wystarczającym powodem jest molestowanie, ktoś inny, że kradzież, a jeszcze ktoś inny, że gwałt. I tak przestanie istnieć spowiedź w ogóle.

 

Istotą spowiedzi jest to, że dokonuje się ona w przestrzeni między człowiekiem a Bogiem. Kapłan jest tylko pośrednikiem. Jeśli zgodzimy się na to, by włączyć między Boga a człowieka także państwo spowiedź przestanie istnieć. Jej tajemnica jest niezmiernie istotna i pozwala ludziom w ogóle się spowiadać. Warto też przypomnieć, że złamanie tej tajemnicy oznacza… w istocie automatyczną ekskomunikę kapłana, który się tego dopuścił. Wielu świętych oddało życie broniąc jej. I tak musi pozostać.

 

A sam a sugestia, by ją łamać dowodzi, że po jednym działaniu szatana, jakim było molestowanie i krycie molestujących nieletnich (dla mnie nie ma wątpliwości, że kapłan, który dopuszcza się takiej rzeczy, w istocie służy szatanowi, i z kapłaństwem Chrystusowym niewiele ma wspólnego) nadszedł czas na jego drugi etap, to znaczy skandaliczny atak na sakramenty Kościoła. Nie ma lepszej drogi zaprowadzenia kolejnych dusz do piekła, niż nadwyrężenie zaufania do sakramentu spowiedzi. To atak, na który Kościół musi odpowiedzieć z całą mocą swojego autorytetu. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Kardynał przypomina: Nie da się zmienić katolickiego nauczania na temat antykoncepcji

Redakcja malydziennik

„Sprawa jest jasna". Kard. Marx przekonuje, że jest zupełnie jasne, że papież dopuścił rozwodników w ponownych związkach do Komunii

Franciszek o młodych zwolennikach tradycyjnej mszy: sztywniacy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....